Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

junkers czy immergas - Immergas Victrix Zeus Superior czy Junkers Cerapur Acu Sm

jahum 20 Wrz 2014 22:13 4188 10
  • #1 20 Wrz 2014 22:13
    jahum
    Poziom 6  

W temacie pieca czy też pieców jestem kompletnie zielony chodzi o poradę dotyczącą w pierwszej kolejności polecenia pieca (immergas czy junkers) obecnie mam junkersa otwarta komora spalania, druga sprawa: jak jest z ewentualnym serwisem (lokalizacja Poznań) i kosztami serwisu części zamiennych. Monter proponuje dla mnie te dwa piece, poleca Junkersa. Szwagier ma niższy a może poprzedni model Immergas polecany przez innych użytkowników i jest zadowolony i podobno jest tańszy w utrzymaniu po gwarancji w razie jakiś napraw. Z góry dziękuję za podpowiedzi i pomoc.

0 10
  • #2 20 Wrz 2014 23:08
    12B
    Specjalista - systemy grzewcze

Przy montażu kotła Junkers nie trzeba będzie przerabiać przyłączy rurowych. Podłączenia identyczne. Nieraz ważne gdy są kafelki których nie bardzo chce się skuwać. Co do serwisu to w Poznaniu i okolicy Poznania jest ok. 15 punktów serwisowych.

0
  • #3 21 Wrz 2014 10:14
    irus.m

jahum ,
    dla Ciebie kluczowym kryterium doboru kotła powinny być potrzebne parametry techniczne kotła, zależne głównie od wielkości ogrzewanej powierzchni. Najistotniejsza jest :!: dolna moc kotła na c.o.- ma być jak najmniejsza :!: , ten parametr decyduje o zużyciu paliwa w okresach przejściowych sezonu grzewczego(-10°C do+15°C)- tych dni jest najwięcej.
    Podaj powierzchnię domu i jak jest ocieplony.
    Jeżeli chodzi o wybór producenta, to wszyscy stosują podobne rozwiązania techniczne, podobnej jakości.

pozdrawiam

-1
  • #4 21 Wrz 2014 13:44
    jahum
    Poziom 6  

12B montaż nie ma znaczenia piec wisi na ścianie z rurkami na wierzchu ale 15 pkt junkersa czy razem tego i tego.
    irus.m Co do wyboru mocy tak jak wspominałem był u mnie monter nie pierwszy z brzegu tylko polecony (do ogrzania mieszkanie 90m2 w starej kamienicy ocieplonej nie wiem jak grubym styropianem podpiwniczone wysokość w mieszkaniu 3m, piwnica bez ogrzewania). Jeżeli chodzi o moc minimalną to słyszałem, powinna być jak najmniejsza czyli z danych technicznych wynika jeżeli dobrze rozumiem że immergas ma mniejszą moc bo 4,7kW a junkers 7,3kW. Czyli z danych technicznych wybór powinien paść na immergas?

0
  • #5 21 Wrz 2014 13:51
    irus.m

Słusznie kumasz. Pozdrawiam

-1
  • #6 09 Paź 2014 14:09
    jahum
    Poziom 6  

Witam wybór padł na immergas ale o to pojawia się następne pytanie czy jest sens kupić jakiś sterownik do tego pieca czy sam sterownik czy z czujnikiem zewnętrznym temperatury. Ze starego pieca został mi euroster 2006tx, natomiast słyszałem opinie, że do takiego pieca wskazany jest sterownik z tym czujnikiem. Czekam na odpowiedzi i sugestie i z góry dziękuję.

0
  • Pomocny post
    #7 09 Paź 2014 22:06
    irus.m

Wystarczy ster pokojowy. Utrzyma zadaną temp komfortowa, nie dopuszczając do przegrzewania (1°C więcej w pomieszczeniach/ 3 do 6% więcej paliwa).
    Jeżeli ma grzać podłogówkę, to pogodowy.
    pozdrawiam

0
  • #8 10 Paź 2014 10:18
    jahum
    Poziom 6  

irus.m napisał:
    Wystarczy ster pokojowy. Utrzyma zadaną temp komfortowa, nie dopuszczając do przegrzewania (1°C więcej w pomieszczeniach/ 3 do 6% więcej paliwa).
    Jeżeli ma grzać podłogówkę, to pogodowy.
    pozdrawiam

Czyli jeżeli nie ma podłogówki tylko grzejniki płytowe (się tak chyba nazywają :)) to nie ma sensu pogodówki montować?

0
  • #9 10 Paź 2014 20:30
    irus.m

Tak, zamontuj tylko pokojowy.
    pozdrawiam

0
  • #10 28 Paź 2014 17:39
    jahum
    Poziom 6  

irus.m napisał:
    Tak, zamontuj tylko pokojowy.
    pozdrawiam

irus.m to jeszcze jedno pytanie jak najkorzystniej ustawić euroster 2006 bezprzewodowy do tej pory temperatura dzienna 21*C nocna około 19,5*C i program 5-9, 11-12, 13-14, 16-19 program "dzienny" reszta program "nocny". Jakieś propozycje co do programu?

0
  • #11 28 Paź 2014 20:06
    irus.m

Okresowe, parogodzinne obniżenia temperatury nie mają większego wpływu na zużycie paliwa. To co kocioł zaoszczędzi na obniżonej temperaturze, potem nadrobi grzejąc konstrukcję mieszkania po podwyższeniu temperatury.
    Z mojego doświadczenia wynika, że ludzie patrzą bardziej na komfort codziennego życia.
    Tak na prawdę, słyszałem wiele poglądów na temat programowania temperatur na sterowniku, oczywiście każda z nich jest najlepsza.
    Ja radzę trzymanie temperatury zapewniającej komfort dla domowników, nie zapominając o stratach paliwa przy przegrzaniu pomieszczeń.
    Obniżenie temperatury ma sens przy dłuższych nieobecnościach domowników, powiedzmy powyżej 24 godzin.
    pozdrawiam

0