Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

junkers czy immergas - Immergas Victrix Zeus Superior czy Junkers Cerapur Acu Sm

jahum 20 Sep 2014 22:13 6903 10
 • #1
  jahum
  Level 8  
  W temacie pieca czy też pieców jestem kompletnie zielony chodzi o poradę dotyczącą w pierwszej kolejności polecenia pieca (immergas czy junkers) obecnie mam junkersa otwarta komora spalania, druga sprawa: jak jest z ewentualnym serwisem (lokalizacja Poznań) i kosztami serwisu części zamiennych. Monter proponuje dla mnie te dwa piece, poleca Junkersa. Szwagier ma niższy a może poprzedni model Immergas polecany przez innych użytkowników i jest zadowolony i podobno jest tańszy w utrzymaniu po gwarancji w razie jakiś napraw. Z góry dziękuję za podpowiedzi i pomoc.
  Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
 • #2
  12B
  Level 21  
  Przy montażu kotła Junkers nie trzeba będzie przerabiać przyłączy rurowych. Podłączenia identyczne. Nieraz ważne gdy są kafelki których nie bardzo chce się skuwać. Co do serwisu to w Poznaniu i okolicy Poznania jest ok. 15 punktów serwisowych.
 • #3
  irus.m
  Heating systems specialist
  jahum ,
  dla Ciebie kluczowym kryterium doboru kotła powinny być potrzebne parametry techniczne kotła, zależne głównie od wielkości ogrzewanej powierzchni. Najistotniejsza jest :!: dolna moc kotła na c.o.- ma być jak najmniejsza :!: , ten parametr decyduje o zużyciu paliwa w okresach przejściowych sezonu grzewczego(-10°C do+15°C)- tych dni jest najwięcej.
  Podaj powierzchnię domu i jak jest ocieplony.
  Jeżeli chodzi o wybór producenta, to wszyscy stosują podobne rozwiązania techniczne, podobnej jakości.

  pozdrawiam
 • #4
  jahum
  Level 8  
  12B montaż nie ma znaczenia piec wisi na ścianie z rurkami na wierzchu ale 15 pkt junkersa czy razem tego i tego.
  irus.m Co do wyboru mocy tak jak wspominałem był u mnie monter nie pierwszy z brzegu tylko polecony (do ogrzania mieszkanie 90m2 w starej kamienicy ocieplonej nie wiem jak grubym styropianem podpiwniczone wysokość w mieszkaniu 3m, piwnica bez ogrzewania). Jeżeli chodzi o moc minimalną to słyszałem, powinna być jak najmniejsza czyli z danych technicznych wynika jeżeli dobrze rozumiem że immergas ma mniejszą moc bo 4,7kW a junkers 7,3kW. Czyli z danych technicznych wybór powinien paść na immergas?
 • #6
  jahum
  Level 8  
  Witam wybór padł na immergas ale o to pojawia się następne pytanie czy jest sens kupić jakiś sterownik do tego pieca czy sam sterownik czy z czujnikiem zewnętrznym temperatury. Ze starego pieca został mi euroster 2006tx, natomiast słyszałem opinie, że do takiego pieca wskazany jest sterownik z tym czujnikiem. Czekam na odpowiedzi i sugestie i z góry dziękuję.
 • Helpful post
  #7
  irus.m
  Heating systems specialist
  Wystarczy ster pokojowy. Utrzyma zadaną temp komfortowa, nie dopuszczając do przegrzewania (1°C więcej w pomieszczeniach/ 3 do 6% więcej paliwa).
  Jeżeli ma grzać podłogówkę, to pogodowy.
  pozdrawiam
 • #8
  jahum
  Level 8  
  irus.m wrote:
  Wystarczy ster pokojowy. Utrzyma zadaną temp komfortowa, nie dopuszczając do przegrzewania (1°C więcej w pomieszczeniach/ 3 do 6% więcej paliwa).
  Jeżeli ma grzać podłogówkę, to pogodowy.
  pozdrawiam


  Czyli jeżeli nie ma podłogówki tylko grzejniki płytowe (się tak chyba nazywają :)) to nie ma sensu pogodówki montować?
 • #10
  jahum
  Level 8  
  irus.m wrote:
  Tak, zamontuj tylko pokojowy.
  pozdrawiam


  irus.m to jeszcze jedno pytanie jak najkorzystniej ustawić euroster 2006 bezprzewodowy do tej pory temperatura dzienna 21*C nocna około 19,5*C i program 5-9, 11-12, 13-14, 16-19 program "dzienny" reszta program "nocny". Jakieś propozycje co do programu?
 • #11
  irus.m
  Heating systems specialist
  Okresowe, parogodzinne obniżenia temperatury nie mają większego wpływu na zużycie paliwa. To co kocioł zaoszczędzi na obniżonej temperaturze, potem nadrobi grzejąc konstrukcję mieszkania po podwyższeniu temperatury.
  Z mojego doświadczenia wynika, że ludzie patrzą bardziej na komfort codziennego życia.
  Tak na prawdę, słyszałem wiele poglądów na temat programowania temperatur na sterowniku, oczywiście każda z nich jest najlepsza.
  Ja radzę trzymanie temperatury zapewniającej komfort dla domowników, nie zapominając o stratach paliwa przy przegrzaniu pomieszczeń.
  Obniżenie temperatury ma sens przy dłuższych nieobecnościach domowników, powiedzmy powyżej 24 godzin.
  pozdrawiam