Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Stacja lutownicza na HOT AIR - jaką wybrać?

baks 29 Apr 2005 17:49 2902 7
    baks
    Level 21  
    Witam wszystkich.
    Od jakiegoś czasu zastanawiam sie na zainwestowaniem kilku groszy w staję na gorące powietrze. Dużo trudności i niepotrzebnych szkód można sobie narobić przy wyjmowaniu scalaczków i pamięci montowanych technologą SMD. Dlatego zacząłem sie rozglądać za stacja, która mam nadzieję ułatwi mi nieco pracę. Zacząłem od przegladania postów na elektrodzie na ten temat ale przyznam szczerze, że nie wiem nadal jakiej firmy sprzęt wybrać i jakie powinien spełniać kryteria które będą miły dla mnie znaczenie. Zastanawiałem sie nad zainwestowaniem pieniążków rzedu 700-1200 zł. Dlatego też prosiłbym o w miarę możliwości kilka rad i wskazówek, które mogęą okazać sie cenne przy zakupie takiej stacji. Mile widziane linki do firm lub konkretne namiary. Interesują mnie sprzęt typowy, w miarę niezawodny, z dostępem do części zamiennych. Z góry dziekuje za wszelkie wskazówki.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    501238975
    Level 21  
    Jako użytkownik od dobrych kilku miesięcy stacji NET 909 mogę Ci ją śmiało polecić. 3 w 1. Stacja posiada zwykłą lutowniczke oporową o bardzo ostrym grocie, HOTA z kilkoma wymiennymi końcówkami, oraz stabilizowany zasilacz, naprawdę dobra sprawa, bo przy zwarciu odcina napięcie. A cena widzę że teraz jest naprawde śmieszna:
    http://www.allegro.pl/show_item.php?item=49132435
    Ja swoją stacje kupowałem na pewnej stronce internetowej za 570zł :) ale kiedy to było ....
    Dj Gacek
    Level 15  
    Chciałem skożystać z okazji że użytkownik utworzył temat o lutownicy (po cześći ;) ) i spytać sie jaka lutownice polecacie do 100zł bo na więcej mnie nie stać :P
    baks
    Level 21  
    A jeżeli chodzi o stację która by miała jeszcze kompresor służący o odsysania spoiwa to duża różnica w cenie jest takiego sprzętu. I jeszcze jedna sprawa jeżeli któryś zz kolegów posida link do firmy która jest dystrybutorem nowego sprzętu polecanego przz was wyżej to będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam
    501238975
    Level 21  
    Zależy jaką sumą dysponujesz, ale jeżeli masz zamiar kupić sprzęt najwyższej jakości to na pewno nie ma konkurencji dla www.renex.com.pl mam dostęp do jedej ze stacji tej firmy, znajomy kupił do serwisu, od tej pory zaopatruje się tylko w wyroby tej firmy. Fakt że cena jest wysoka, ale praca z tym urządzeniem to naprawdę przyjemność. Firma oprócz stacji ma szeroką gamę produktów - zresztą wejdź na stronke i sam zobacz.
    marcinkwa
    Level 14  
    Tu masz z odsysaczem oparów. Cena 399zł + 9 zł przesyłka.

Ja taką kupiłem i szykam teraz gdzieś opisów prowidłowego posługiwania się tym sprzętem.
    Może ktoś ma linka do strony z opisem montażu elementów SMD (topniki, pasty, itd)
    pozdr
    -=Marcin=-