Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Whirlpool AWE 4316/P - wyłącza sie podczas wirowania i zaczyna od nowa wirowanie

21 Sep 2014 01:28 1671 2
 • Level 27  
  Witam.
  Pralka jak w temacie, działa wszystko jak należy, aż program dojdzie do wirowania, międzywirowania przechodzi bez problemu, dopiero w trakcie odwirowywania ostatecznego, gdy silnik wchodzi na najwyższe obroty to za chwilke gasną na okolo sekunde wszelkie 'diodki' i silnik zatrzymuje się (powoli siłą rozpędu normalnie) po czym zaczyna się etap wirowania od nowa i tak w nieskończoność. Wydaje mi się, że programator się resetuje w momencie zgaśnięcia 'diodek' i ponawia etap programu jak po zaniku prądu po prostu. Programator przejżałem, nie ma zimnych lutów. Wymieniłem kondensatorek 47uF oraz scalak zasilacza LNK304 na LNK305 (taki miałem), który jest nawet ponoć mocniejszy, ale efekt dalej ten sam.
  Ktoś już się z tym spotkał i zwalczył?

  Jak rozpoczynamy nowe zdania? Pisownia/ poprawiono!
  [_P_]
 • Helpful post
  Home appliances specialist
  michal_rybka wrote:
  Programator przejżałem, nie ma zimnych lutów. Wymieniłem kondensatorek 47uF oraz scalak zasilacza LNK304 na LNK305 (taki miałem), który jest nawet ponoć mocniejszy

  Niepotrzebnie, bo to wina silnika, a dokładniej komutatora.
 • Level 27  
  Dzięki wielkie za rzeczową i szybką odpowiedź!
  Bardzo ciekawe, silnik faktycznie mocno "brzęczał", w takim wypadku programator chyba ma jakieś zabezpieczenie nadprądowe?. Silnik wymieniłem na taki ze starszego whirlpoola, taki "zwyczajny" bo ten orginalny jakiś mniejszy, zupełnie inny, no i pomogło! nie wyłącza się.

  Co do zamienności LNK304 i LNK305 to chyba nie do końca jednak, bo scalak wybuchł podczas drugiego włączenia pralki po wymianie silnika, założyłem więc z powrotem stary LNK304 i jest w porządku.

  Mam jeszcze takie pytanie - czym tak na prawde różnią się te whirlpoole w zależności od maksymalnej prędkości obrotowej wirowania? tylko wielkością szajby na silniku? bo ten co założyłem jest z pralki co miala 1000 obrotów i ma nieco większą szajbkę (ta naprawiana pralka miała 800)

  (przy okazji odseparowałem te 2 kable od kontroli prędkości z kostki silnika, żeby w przypadku zacieknięcia wody do tej kostki nie wybuchł programator)