Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dekoder MANTA DVBT010 uszkodzone trafo EE16-2604-5

21 Wrz 2014 10:56 6678 10
 • Poziom 10  
  Witam, mam w naprawie dekoder MANTA DVBT010, po pomiarach okazało się uszkodzone trafo o symbolu EE16-2604-5. Sprawne uzwojenie jest tylko wtórne.
  Nie mogę znaleźć nigdzie specyfikacji tego transformatora. Pierwotna strona uzwojenia ma 2 pary nóżek (jedna para 220v, a druga zasila układ SW2405A) a wtórna strona obsługuje elektrolity 16v, więc myślę że może wychodzić max 12v.

  Czy trafo serii EE16 może mieć w sobie bezpiecznik termiczny?

  Proszę o pomoc w rozpracowaniu tego trafka, wtedy można myśleć o jakimś zastępczym, a póki co będę próbował dowiedzieć się w serwisach Manty, może coś podpowiedzą lub nie, a może nawet mieliby takie trafko.
 • Użytkownik usunął konto  

 • VIP Zasłużony dla elektroda
  W mojej praktyce ja nie spotkałem przy jego rozbieraniu/ przewijaniu takiego zabezpieczenia jak i jego uszkodzenia/ czy przebicia, sprawdzałeś przejścia miernikiem?
 • Poziom 10  
  Tak, sprawdziłem przejścia, wtórne uzwojenie ma przejście, a pierwotne nic a nic. Napięcie na elektrolicie głównym jest 310V, więc OK. Trafo na pewno gubi napięcie.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 10  
  Bezpiecznik F1 sprawny, cewka też, układ SW2406A też nie wykazuje zwarć. Co do trafa - uzwojenie wtórne ma przejście, bo powinno. Natomiast na stronie pierwotnej nie ma przejść, jest tylko jedno przejście (3,2Ω) na nóżce 1 (licząc od tej najbardziej oddalonej o wszystkich) i na 2 nóżce. Zdążyłem już odwinąć zwój i owo przejście jednak musi być, bo jest tam kikanaście zwojów, nawet nie wiem po co.

 • VIP Zasłużony dla elektroda
  christobald napisał:
  nie wiem po co.

  Dekoder MANTA DVBT010 uszkodzone trafo EE16-2604-5 Dekoder MANTA DVBT010 uszkodzone trafo EE16-2604-5
  :arrow: http://www.semipower.com.cn/uploadfile/cp/ic/SW2604.pdf
 • Poziom 10  
  Dzięki za schematy, wygląda na to, że to zagadkowe uzwojenie (dające przejście) zasila tego scalaka w przetwornicy. Czyli wychodzi na to, że uszkodzone (przerwa) jest tylko uzwojenie pierwotne. Z tego trafka raczej już nic nie będzie, bo zdążyłem je nieco porozwijać, a jego symbolu EE16-2604-5 nigdzie w googlach nie da się znaleźć

 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Podeślij mi je w stanie takim jakie jest, podaj ile rozwinąłeś i jakim drutem/ kierunek i fi, podejmę się regeneracji. poszukam takiego samego rdzenia!
  Reszta na PW!
 • Poziom 10  
  Klient kupił już nowy dekoder, więc zamykam temat.