Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Grundig CUC5365

andr27 29 Kwi 2005 18:27 932 3
  • #1 29 Kwi 2005 18:27
    andr27
    Poziom 2  

witam wszystkich, mam problem, otóż podczas regulacji nasycenia kolorów na tłach jednobarwnych (np zielonym, czerwonym, niebieskim) zaczyna puslowac nasycenie tzn im wieksze nasycenie tym amplituda i czestotliwosc rosnie, objawia sie to pulsowaniem koloru (jakby pompowaniem) wzrasta nasycenie i potem spada az do 0 (obraz czarnobiały) z czestotliwoscia kilku herców. Grzebałem przy procku TDA4685 ale niewiele mi pomogło... Czy w trybie serwisowym można cos ustawic? I kolejne pytanie czy moge zamienic SDA20563 A509 na inny?

0 3
  • #2 30 Kwi 2005 09:14
    unitra serwis
    Poziom 17  

Na dzień dobry wygląda to na procesor lub eprom,
    ale przedtem proszę spróbować w pisać do pamięci wartości analogowe powyżej 50% ponieważ procesor to taki dziwak i może te uprzednie nastawy interpretować jako błąd i usiłuje to poprawiać,naturalnie omawiamy tutaj usterki ekstremalne,

nb.

0
  • #3 02 Maj 2005 19:04
    andr27
    Poziom 2  

Tak, teraz czeka mnie kolejna przeprawa, zdobycie procesora do tego TV, nie wiedzialem (no człowiek na błedach sie uczy) ze procki padaja jak muchi jesli nie ma masy z kineskopu :/ no to teraz bede wiedzial co robic, jak tylko zdobede ten SDA 20563 A509, no i następne pytanie i mam nadzieje ze ktos mi odpowie, czy na nóżce "FOCUS" kineskpu moze wystepowac napiecie takie, ze az poszła iskra na 4..5 cm do kolektorów tranzystorow na plytce kineskopu? jak załozylem plytke kineskopu na niego to blokuje sie praca tv, przez to, ze sie iskrzy w cokole. mierzylem przejscie miedzy 27kV a focus i nie ma przejscia...

0
  • #4 04 Maj 2005 23:58
    Indyczes
    Poziom 33  

Podstawowa sprawa to pewne umasienie kineskopu,co do iskry to należy na początek wymienić podstawkę kineskopu,możesz mieć również kiepską próżnię i stąd strzelanie po płytce kineskopu,jeszcze jedno-może wysokie jest za duże i wali,sprawdź Usyst.
    Pozdrawiam.

0
  Szukaj w 5mln produktów