Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

philips 14pt1563/58 - nagla sie podgłaśnia przestaje reagować na pilota

21 Wrz 2014 12:41 1314 3
  • Poziom 10  
    Dzień dobry.. Nie jestem dobry w temacie naprawy tv ale mam stary telewizor całkiem dobrze działał do momentu aż zaczął robić mi na złość. Jak go włącze to pogra kilka minut i nagle np. zanika obraz i jest tylko szum na ekranie (dokładnie tak jakbym wyjął antene) albo nagle się podgłośni na max lub ściszy na max. W tym momencie jak to się dzieje nie reaguje na pilota ani chyba nawet na przyciski przy telewizorze (nie chce go włączać w tym momencie).
    Problem polega na tym że nie wiem od czego zacząć. Narazie rozkręciłem i wyczyściłem.
    Kondensatory w zasilaczu wyglądają wizualnie ok co pewnie i tak nic nie znaczy.
    Pytanie moje brzmi następująco... od czego zacząć od zasilacza? kondensatorów?
    Schemat posiadam tylko nie wiem w jakim miejscu może leżeć przyczyna...
    Z góry dziękuję za pomoc
  • Poziom 10  
    Dzięki.. nie znalazłem tamtego tematu na forum. Jutro jak otworzą sklepy kupie elementy, wymienię i zobaczymy czy pomoże.
  • Poziom 10  
    Zdecydowanie pomogło bardzo dziękuję... Wymieniłem tranzystora i kondensatorki i śmiga.
    Poczekam jeszcze do jutra niech pogra i zobaczymy i jutro zamykam temat jak nic nie będzie się działo.
    Ale w między czasie mam jeszcze jedno pytanie. Chodzi mi o to że napisy szczególnie małe są jakieś nie bardzo wyraźne (zawsze były) i obraz trochę lekko rozmyty jakby z cieniem czy da się coś z tym zrobić? Na trafopowielaczu wyregulowałem najlepiej jak się da ale to nie do końca to. Tak jak pisałem nie jestem akurat serwisantem TV :)