Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nice Robus 350 - Nie otwiera bramy

21 Wrz 2014 13:16 3000 9
  • Poziom 10  
    Witam.

Miałem to nieszczęście, że piorun wybrał sobie moją bramę jako miejsce swojego uziemienia. Dzięki takiemu zdarzeniu, częściowo zostały spalone elementy plastikowe wewnątrz siłownika. Wymieniłem na nowe. Po podłączeniu sterownik działa, a przynajmniej tak mi się wydaje. Prawidłowo reaguje na przyciski programujące. Tak samo działa z pilotem - słychać przekaźnik. Niestety brama ani drgnie. Wymieniłem silnik na nowy - stary po podłączeniu "na krótko" nie pracował, tylko się grzał. Dalej nic.
    Ma ktoś jakiś pomysł co jeszcze mogę sprawdzić? Jak sprawdzić czy sterownik rzeczywiście jest dobry?

dzięki za pomoc
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 24  
    Po próbie zasterowania lampa błyska? Ile razy?
    Odpinałeś fotokomórki i robiłeś przystosowanie bluebus? Mogą być uszkodzone. Kondensator silnika też wymieniałeś/sprawdziłeś?
  • specjalista -automatyka bramowa
    Kondensator silnika??? Robus ma silnik 24V chyba że chodzi o kondensatory wygładzające ( te 2 duże) wewnątrz centrali. Tak czy inaczej mogą być posadzone różne rzeczy w stopniach sterujących silnikiem, postaram się za parę godzin wstawić schemat centralki RBA3 - może pomoże.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 24  
    Mareczny napisał:
    Do Witek76 - w tym modelu nie ma kondensatora - silnik jest na DC...

Rzeczywiście macie rację, zapędziłem się...
  • specjalista -automatyka bramowa
    Mam też RBA2 - że tak powiem na części i oglądniętą ... (zalana - niepewnie działający procek) i dla elektronika z RBA3 mało różnic - inaczej podpięte kondensatory, trochę inny układ zasilania bluebus - ale ogólnie schemat przydał mi się ze 2 razy przy okazji dłubania w RBA2.
  • Moderator Zabezpieczenia Stacjonarne
    Sorki.. Podepnę się do tematu.
    Silnik w robusie jest na 24v/dc?
    A ja cały czas myślałem że na 12v...
    Proszę o odpowiedź.