Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Który laptop będzie lepszy do gier i internetu?

21 Wrz 2014 15:23 2973 9
  • Poziom 6  
    Który laptop będzie lepszy do internetu i do grania w gry?

Laptop HP PV15-N225SW WIN 8.1

Procesor: Czterordzeniowy (Quad Core), AMD A10-5745M

Taktowanie procesora [MHz]: 2100

Pamięć RAM (zainstalowana): 8 GB

Podwójna karta graficzna AMD Radeon HD 8610G/8670M (2 GB dedykowanej pamięci DDR3)

Dysk HDD: 1TB

Laptop ASUS R510CC-XO1292H INTEL I3-3217U 4GB 500GB GF720-2GB WIN8

Procesor: Intel Core i3-3217U

Taktowanie procesora [MHz]: 1800

Pamięć RAM (zainstalowana): 4 GB

Dysk HDD: 500 GB, Obr. 5400

Karta graficzna: NVIDIA GeForce GT 720M 2GB
  • Moderator na urlopie...
    Wg. mnie pierwszy z wymienionych jest lepszy do gier (grafika, procesor) ale to też zależy jaka gra. Grafika nie będzie zawsze wykorzystywana w trybie dual a głównie to stanowi o jego przewadze. Jeśli zaś chodzi o internet to karty wifi obydwa mają z obsługą standardu n. W przypadku kart przewodowych HP ma kartę 10/100 a asus kartę 10/100/1000 - przynajmniej to wynalazłem w specyfikacji na necie.
  • Poziom 6  
    bo niby intel jest lepszy do gier niż amd i w końcu sam już nie wiem,ale za to inne parametry ma lepsze,więcej ramu itp
    Nie każdy intel i nie od każdego amd, w necie jest mnóstwo testów, nie tylko syntetycznych. Ogólnie intele są "lepsze" bo są robione w niższym procesie technologicznym, żrą mniej prądu no i dzięki temu sprzęt mniej się grzeje. Po prostu w tym konkretnym przypadku i dla celu jaki podałeś pierwszy wymieniony sprzęt ma mocniejszą konfigurację. Ja w swoim PC mam intela ale to z tego względu, że w momencie kiedy go kupowałem był dla mnie najlepszym rozwiązaniem. Ot, trzeba porównywać konkretne egzemplarze pod kątem planowanego zastosowania. Może ktoś jeszcze się wypowie to będziesz miał uśrednioną opinię.
  • Poziom 6  
    i słyszałem też że amd się grzeją strasznie, a intele chodzą ciszej i się bardzonie grzeją
    A dlaczego wybór ograniczony tylko do tych dwóch lapków? Podaj budżet to może znajdzie się coś lepszego w tej cenie.
  • Poziom 6  
    to wejdź na stronę mediaexpert.pl i tam zobacz sobie jakie są laptopy do 2000tyś
    Obczaj na znanym portalu aukcyjnym:
    powystawowy TOSHIBA C55-A-1FN z grafiką GeForce GT 740M i procesorem 3230M
    lub
    nowy Toshiba Satellite C55-A (różne wersje) z grafiką GeForce GT 740M i procesorem 3110M

w cenie do 2000 bez przesyłki
  • Poziom 6  
    w gre wchodzi tylko sklep mediaexper
    a to jakiś fetysz z tym sklepem? ;) do 2000 to moim zdaniem najwydajniejszy LENOVO Z510 z grafiką GeForce GT 740M i procesorem 4000M. Ten HP wymieniony w pierwszym poście ma cenę przekraczającą 2000