Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

JavaScript,HTML,CSS - Co mam robić? Jaki cel? Jakie dodatkowe bilbioteki?

matanos 21 Wrz 2014 15:25 786 6
  • #1 21 Wrz 2014 15:25
    matanos
    Poziom 8  

Witam serdecznie,
    Jestem ablsowentem budownictwa, ale chciałem się przebranżowić na projektanta stron www,, apliakcji mobilnych. Proszę bardzo o pomoc ze strony doświadczonych kolegów. Co mam robić? Ukończyłem kursy JavaScript, jquery, CSS, HTML na codeaacademy, poczytałem kilka książek o CSSie, HTMLu. Chciałbym w przyszłości tworzyć strony www w technice responsive, oraz aplikacje na androida.
    Moje pytania:
    1. Jakich narzędzi muszę sie nauczyć?
    2. Jaki cel na początku sobie psotawić?
    3. Jak powinna wyglądać moja dalsza nauka?

Z góry bardzo dziękuję za wszelkie rady!!!!

0 6
  • #2 21 Wrz 2014 16:41
    Defice
    Poziom 25  

Skoro ukończyłeś te kursy, chyba jakiś zarys powinieneś mieć? Jeśli chodzi o HTML/CSS to nie trzeba jakichś specjalnych narzędzi. Ja osobiście ograniczam się do używania Notepad++ (coś kolorującego składnie). Do tego oczywiście jakiś programik do obróbki grafiki i to tyle.

Jeśli natomiast chodzi o aplikacje na Androida, to Java. Tu zdecydowanie trzeba nauczyć się podstaw programowania w Javie, tak więc czas wybrać jakąś książkę. Skoro celujesz bezpośrednio w Androida, to bierz książkę:

http://helion.pl/ksiazki/java-przygotowanie-d...-na-platforme-android-jeff-friesen,jappan.htm

Choćby tą. UWAGA! Nie czytałem, podaję jako przykład. Poczekaj może wypowie się ktoś, kto podrzuci Ci lepszą propozycję.

1. Musisz poznać IDE, czyli np. NetBeans
    2. Najlepiej wykonaj jakiś projekt, ucz się na przykładach rzeczywistych. Zrób swoją własną stronę, albo wykonaj ją dla kogoś ze znajomych. Będziesz mógł poćwiczyć na czymś namacalnym, a nie tylko tutoriale i sample.
    3. Co do nauki, to samo życie pokaże, czego będziesz potrzebował. Wszystko zależy od tego, co dokładnie będziesz robił. Jeśli będziesz pisał gry, to pewnie nie minie Cię nauka zagadnień związanych z grafiką itp. Jeśli natomiast będziesz pisał aplikację, pewnie z czasem przyjdzie Ci poznać jakieś systemy bazodanowe i ich obsługę.

0
  • #3 21 Wrz 2014 16:51
    adasiek_el
    Poziom 12  

Witam

matanos napisał:
    Witam serdecznie,
    Jestem ablsowentem budownictwa, ale chciałem się przebranżowić na projektanta stron www,, apliakcji mobilnych. Proszę bardzo o pomoc ze strony doświadczonych kolegów.

Nie wiem, czy pasuje do mnie drugie z zacytowanych zdań, ale zwróciła moją uwagę olbrzymia rozległość zamiaru. Zabierając się równocześnie za projektowanie stron www i pisanie aplikacji mobilnych będziesz łapał dwie przysłowiowe sroki za ogon.
    1. Projektowanie stron www to znacznie więcej, niż poprawne tworzenie kodu, jeśli nie masz zamiaru ograniczać się do przetwarzania stworzonego przez kogoś innego projektu plastycznego wraz z treścią merytoryczną na kod do umieszczenia na serwerze. Konkurencja w tej dziedzinie, czyli "koderów", jest olbrzymia.
    2. Projektowanie aplikacji mobilnych też stwarza problem z prawidłowym określeniem celu, czy ma to być własna indywidualna droga, czy opanowanie języków i środowisk programistycznych w stopniu pozwalającym na znalezienie sobie miejsca w zespole/firmie zajmującą się taką działalnością.

To tak na dzień dobry parę uwag z zakresu podejmowania decyzji - jeśli będziesz miał chęć na więcej, a ja znajdę czas, napiszę jeszcze trochę.
    Pozdrawiam

0
  • #4 21 Wrz 2014 16:52
    Dżyszla
    Poziom 42  

Ja jeszcze dorzucę, że jeśli chcesz projektować pod telefony, to zdecydowanie należałoby zaopatrzyć się w emulatory przeglądarek. Samo pisanie to jak kolega podał - notatnik z kolorowaniem składni wystarcza.

Jest tylko jedna rzecz jeszcze - trzeba mieć zmysł plastyczny i tego się nie da nauczyć ;) Jeśli masz, to kwestia techniki zawsze jest do opanowania.

Co do aplikacji, to tutaj trzeba by już dokonać wyboru języka, w jakim chcesz pisać. NA chwilę obecną w grę wchodzą Java, Pascal/Delphi, C# (jeśli dobrze pamiętam)

0
  • #5 21 Wrz 2014 19:35
    matanos
    Poziom 8  

Może po tym zdaniu ktoś da mi jakieś konkretniejsze porady. Chcę skończyć z zawodem, który wykonuję i zająć się czymś ciekawszym od rysowania w kółko tego samego, co za tym idzie chciałbym jak najszybciej zaczepić się w jakieś firmie, z tego co słyszałem to właśnie tam jestem w stanie najwięcej się nauczyć. Przypuśćmy, że pozostałbym przy temacie Front-end developera, co powinienem teraz zrobić? jakiś własny projekt na bazie html,css i jQuery? Czy powinienem przyswoić jeszcze jakąś wiedzę, jakieś dodatki do cssa? inną bibliotekęJavyScript?

Bardzo dziękuje dwóm powyższym kolegom!!!!!!

0
  • #6 21 Wrz 2014 20:29
    Dżyszla
    Poziom 42  

Najlepiej zrób kilka ciekawych, małych projektów (a może już masz?), zrób z tego jakieś portfolio, poszukaj ogłoszeń, w których wymagania są w Twoim zasięgu (czyli wiesz, o czym mówią)...
    A. Jeśli znajdziesz - złóż CV i LM i idź na rozmowę...
    A1, Jak dostaniesz robotę, to praca sama nakieruje, jak się rozwijać - szukajac rozwiązań będziesz się uczył
    A2. Jak nie dostaniesz to znaczy, że projekty są słabe. Jak atmosfera pozwoli to podczas rozmowy kwalifikacyjnej możesz spróbować wyciągnąć, jakie są ich słabe strony. JAk nigdzie nie zaproszę, to raczej jest kiepsko ;)
    B. Jeśli nie znajdziesz - będziesz wiedział, czego musisz się nauczyć

0
  • #7 21 Wrz 2014 21:01
    Adverts.pl
    Poziom 9  

jeśli chcesz pisać strony responsive to zapoznaj się z biblioteką Bootstrap oraz z Less-em, zaje.. ste narzędzie do CSSa

0