Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

AMICA - Gaśnie piekarnik Amica SG2.42S2ZpPw

komputermartom 21 Sep 2014 19:30 14379 0
    komputermartom
    Level 10  
    Witam.
    Nie znalazłem informacji do tego modelu na forum.
    Opiszę co boli,bolało ,naprawiłem.

Na pewno przyda się innym.

Piekarnik nie da się załączyć ,jeśli da to po nagrzaniu się wyłącza.

Za załączanie odpowiada termopara ,pokrętło wciskamy czekamy do nagrzania termo pary ok 10 sek,która załączy elektrozawór ,puszczamy przycisk piekarnik działa.

Termoparę mam na dwóch przewodach, uszkodzony miałem przewód masowy.
    W tym przypadku piekarnika w ogóle nie da się załączyć ,puszczając pokrętło i rozgrzewając termoparę nawet kilka minut.

Przewód masowy przegrzał się przy samym czujniku ,który wygląda jak świeca żarowa.
    Usterkę naprawiłem stosując zacisk mosiężny od kostki elektrycznej ,styk na razie poprawny termopara działa.

Piekarnik nadal wyłącza się po nagrzaniu ,na pokrętle pozycja nr 3 dojdzie do tego się wyłączy ,pozycja nr 5 nagrzeje i też się wyłączy.

Obserwując działanie palnika gdy dojdzie już do nastawionej temperatury np pozycja nr 3 ,palnik przygasa do minimum i za chwilę gaśnie .
    Tak jest na każdej pozycji od 1 do 7.

Moje spostrzeżenie zbyt mały poziom dawki minimalnej palnika ,ale gdzie ta regulacja?

Ściągając pokrętło ,bez rozbierania przedniego panela zauważyłem śrubkę regulacyjną w mosiężnej części z prawej strony zaworu .

Wziąłem wkrętak i kręcąc delikatnie w prawo palnik przygasa,następnie w lewo płomień się zwiększa tak dokonałem wykręcenia śruby o 360 stopni ,dawka minimalna większa, palnik nie gaśnie na każdej nastawionej pozycji od 1 do 7.

Teraz pora na sprawdzenie poprawności działania .

Przy najmniejszej nastawie pokrętła palnik ledwo tli czyli ok,zdmuchując palnik gaśnie i odcina dopływ gazu .Zapalniczką sprawdzam nie ma gazu czyli wszystko jest okej ;)

Pytanie do wszystkich .
    Czy prawidłowo dokonałem regulacji,?(moim zdaniem tak ale nie szkodzi się zapytać )

Drugie pytanie dlaczego dawka minimalna nagle zrobiła się nie wystarczająca.
    Czy coś się zapchało,jakość gazu .wyrobienie się elementu.
    Dziękuję za odpowiedzi.Pozdrawiam.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo