Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Aprilia rx 125 - Jak podpi望 regulator napi璚ia?

piotrekp021 21 Sep 2014 21:07 4281 14
    piotrekp021
    Level 13  
    Witam. Tak jak w temacie. Jak podpi望 regulator napi璚ia? Z regulatora wychodzi 5 przewod闚 z czego 1 (niebieski) podpinam do masy, 2 鄴速e 陰cze z 2 鄴速ymi wychodz帷ymi z silnika (oboj皻nie kt鏎y z kt鏎ym? Na tych przewodach generuje si napi璚ie zmienne w granicy 15-30V). Jak pod陰czy reszt aby uzyska napi璚ie kt鏎e nie b璠zie przepala mi ju 瘸r闚ek? :D (Pozostaj przewody czerwony i czerwono zielony). Nie mam prze陰cznik闚, akumulatora, wi您ki, czujnik闚 stopu itp, chc tylko "na kr鏒ko" pod陰czy 鈍iat豉, tylko jak?:D

Schemat:

Aprilia rx 125 - Jak podpi望 regulator napi璚ia?
    Gunslinger
    Level 30  
    A masz wog鏊e oryginaln wi您k, cy chcesz spina kabelkami?
    piotrekp021
    Level 13  
    Wi您k, mam ale w op豉kanym stanie, obecnie chc tylko podpi望 鈍iat豉, lecz nie wiem jak podpi望 ten regulator. :-/
    Gunslinger
    Level 30  
    No to z schematu ju wida 瞠 zielony to masa, a pomara鎍zowy +. Spi望 na kr鏒ko.
    piotrekp021
    Level 13  
    Dzi瘯i, sprawdz jak wr鏂 ze szko造 i dam zna czy dzia豉.
    piotrekp021
    Level 13  
    A wi璚 podpiolem tak jak radzies i na wolnych obrotach 瘸r闚ka 鈍ieci mocno lecz po dodaniu gazu przygasa ale nie ca趾owicie, 鈍ieci tak na ok 40%:-/
    Gunslinger
    Level 30  
    Dobrze masz spi皻 mas do ramy?
    piotrekp021
    Level 13  
    Masa w porz康ku, oczko na 鈔ubce oczywi軼ie dokr璚one. :)
    Gunslinger
    Level 30  
    A zr鏏 konfiguracj pomara鎍zowy +, do tego masa na ramie.
    piotrekp021
    Level 13  
    No ta 鈔ubka jest przykr璚ona do ramy.
    Gunslinger
    Level 30  
    Po陰czenie pomara鎍zowy + > 瘸r闚ka (+ w陰cznik) > masa na ramie.
    piotrekp021
    Level 13  
    To samo :/ mo瞠 regulator jest uszkodzony, mam r闚nie taki cztero pinowy od chinczyka jakiego, mo瞠 tamten jakos podpi望? :-/
    Gunslinger
    Level 30  
    Taki czteropinowy wiele m闚i. Najlepiej model lub zdj璚ie. Mo磧iwe te 瞠 alternator nie wydala, ale trzeba by miernik i pomiar napi璚ia.
    piotrekp021
    Level 13  
    Napiecie pomiedzy koncami z馧tych przewod闚 23-94V ~ zalezy od obrot闚. Oto zdjecia regulator闚 :
    Aprilia rx 125 - Jak podpi望 regulator napi璚ia? Aprilia rx 125 - Jak podpi望 regulator napi璚ia? Aprilia rx 125 - Jak podpi望 regulator napi璚ia?
    Gunslinger
    Level 30  
    Je郵i masz miernik, to zepnij ten pierwszy 鄴速ymi do alternatora, niebieski do ramy. Nast瘼nie zr鏏 obw鏚 pomara鎍zowy, 瘸r闚ka, woltomierz, rama. Zmierz napi璚ie przy r騜nych obrotach.