Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

NC+ Multiroom Premium HD - Brak połączenia z siecią lan na obu dekoderach

Adikga 22 Wrz 2014 05:13 6999 8
  • #1 22 Wrz 2014 05:13
    Adikga
    Poziom 10  

Witam,
    Mam problem z połączeniem między dekoderami w usłudze z tematu. Przez niecałe dwa lata wszystko chodziło jak należy. W pewnym momencie dekodery przestały się widzieć. Przez ten czas używałem metody z dostępem do internetu, a dekodery były podłączone kablami Ethernet do routera Livebox 2.0.

Po tym zdarzeniu próbowałem zmieniać kable i metody połączenia (połączenie bezpośrednie też nie działa).

Stawiam na porty LAN ale musiały by paść jednocześnie w obu urządzeniach. Moją tezę opieram na spostrzeżeniu iż porty w Liveboxie nie świecą się po podłączeniu dekoderów, a kiedy do tych samych portów przez te same kable podłączam inne urządzenia to te porty świecą.

Dekodery chyba nie są na własność i nie wiem jak to sprawdzić. Na czarnym można wszystko oglądać na białym nic bo nie widzi czarnego.

Poniżej podaje jeszcze dane o które w różnych tematach się pytają:

Czarny:
    Status 5 FF B4 5E 7903B642 D
    Conax 005 7309 1118

Biały:
    Status 5 FF 10 4C 7903b642
    Conax 005 4190 0952

Proszę o pomoc
    Pozdrawiam

1 8
  • #2 22 Wrz 2014 06:41
    Fotodetektor

Poziom 30  

Sprawdź czy po podłączeniu tunerów do Liveboxa tunery dostają adresy IP.
    Podłącz je na wprost przewodem i sprawdź czy to zadziała.
    Później skupimy się na reszcie.

0
  • #3 22 Wrz 2014 22:24
    1098678
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 24 Wrz 2014 01:11
    Adikga
    Poziom 10  

Do Fotodetektor:
    Sprawdzałem, dekodery zachowują się tak jak by nie były w ogóle podpięte do sieci mimo, że są podpięte sprawnymi kablami.

W danych sieci wszędzie mam zera, jest pokazany tylko numer karty sieciowej i napis brak połączenia oraz ikonka z czerwonym krzyżykiem obok połączenia Ethernet.

Do mihal2002:
    Pod każdym ze złącz Ethernet (nie licząc żółtego) mam pełną prędkość do laptopa.

0
  • #5 24 Wrz 2014 06:43
    Fotodetektor

Poziom 30  

Fotodetektor napisał:
    Podłącz je na wprost przewodem i sprawdź czy to zadziała.

z pominięciem routera z ORANGE ?

0
  • #6 24 Wrz 2014 06:57
    AB47
    Poziom 27  

Rozumiem że komputer testowy i dekodery podłączyłeś tym samym kablem. Jeśli tak to pozostaje podejść do punktu i wymienić dekodery. Jeśli masz multiroom to dekodery raczej nie są na własność.

0
  • #7 24 Wrz 2014 23:07
    Adikga
    Poziom 10  

Do Fotodetektor:
    Po tym zdarzeniu próbowałem zmieniać kable i metody połączenia (połączenie bezpośrednie też nie działa).
    Czyli z pominięciem routera również próbowałem.
    W razie coś sprawdzałem też z innym routerem i również nie działa.

0
  • #8 25 Wrz 2014 06:44
    Fotodetektor

Poziom 30  

Na koniec to co ja teraz mam takie samo zdarzenie. Multiroom nie działa i nie chce się podłączyć. Zostawiłem go na noc i ciekawe czy się aktywował ;/
    Ważne aby kabel był skrosowany.

Co mogę jeszcze napisać to wyłącz tunery z prądu, wyciągnij karty, odłącz tunery od lan i włącz ponownie.
    Jak tunery się uruchomią i będzie informacja tuner zablokowany to dopiero włóż karty i podłącz tunery między sobą.
    Jeśli po tym nie będzie podłączenia to dzwoń na infolinię.

0
  • #9 23 Lis 2014 22:56
    Adikga
    Poziom 10  

Witam,
    Niestety nie udało mi się dowiedzieć co jest problemem prócz tego, że walnięte były dekodery. Udałem się z dekoderami do punktu gdzie miła pani podłączyła czarny dekoder do swojego tv, zobaczyła, że działa i wymieniła mi biały. Powiedziała, że teraz powinno działać (WTF nie sprawdziła połączenia między dekoderami - czy ono w ogóle jest).

Oczywiście w domu okazało się, że teraz biały widzi router (świecą się diody przy złączu LAN w Livebox) ale nie widzi czarnego który nadal był uszkodzony.

Po paru dniach wybrałem się do innego bardziej głównego punktu. Tam Pan sprawdzał, robił resety, nawet mnie ochrzanił, że sam wprowadzałem jakieś ustawienia przy ręcznych i że to jest przyczyna tej usterki. Ale jak już wyczyścił wszystkie ustawienia i (jak mu się wydawało) ustawił połączenie internetowe, włączył jakąś stację radiową i zonk. Nie działa, połączenia brak. No dobra, dekoder podlega wymianie.

Tak więc oba dekodery zostały wymienione, podłączone po paru dniach aktywowane, zaktualizowane i działają. Czasem chwilowo na ekranie pojawia mi się czerwona informacja o braku połączenia ANT 1 ale to jak na zewnątrz leje. Nawet zamieniałem kable ale nic to nie zmieniło.

W ten sposób problem rozwiązałem, dziękuję za pomoc i temat zamykam.
    A użytkowników forum serdecznie pozdrawiam i życzę wesołych nadchodzących Świąt i smacznego jajca :)

0