Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Płyta indukcyjna - Lepszy Whirlpool na 400v czy Electrolux na 230v

Unnamed Ali 22 Sep 2014 10:39 6084 1
    Unnamed Ali
    Level 8  
    Witam.

Mam prośbę o radę w wyborze kuchni indukcyjnej. Mocno zastanawiam się pomiędzy:
    Electrolux EHH46540FK a Whirlpool ACM 816 BA.
    W zasadzie to byłem już zdecydowany na Electrolux ale zauważyłem istotną różnicę. Whirlpool ma możliwość podłączenia na 400v, a Electrolux tylko 230v. W mieszkaniu mam możliwość podłączenia do tzw. siły, instalacja jest nowa.
    Mniej więcej orientuję się jakie są różnice pomiędzy 230 a 400, ale nie jestem pewien jak to jest z praktycznego punktu widzenia. Czy kuchenka na 400v będzie miała jakieś zauważalne przewagi w działaniu nad 230v? Czy w zasadzie różnicy w działaniu nie będzie i kupując Electrolux na 230v nic nie tracę?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc w wyborze!
    RAMA
    Level 12  
    Nie sugeruj się niepełnymi informacjami na stronach www. 400V to chyba w przemysłowych kuchniach występuje ;-)
    Obie płyty mają moc 7,4 kW. Obie mają taki sam sposób zasilania. A takiego Electroluxa sam mam w kuchni.
    Możliwość zasilania 400V w takich przypadkach oznacza jedynie 2 x 230V czyli 2 pola na jedną fazę a 2 pozostałe na drugą.
    Jednofazowe zasilanie jest możliwe zapewne dla obu płyt jednak w takim przypadku następuje ograniczenie mocy każdego pola lub uniemożliwienie włączenia wszystkich pól razem, tak by suma nie przekroczyła możliwości zasilania tylko jedną fazą.

Porównanie zasilania kuchni: 3 fazowe bezpieczniki 3xB20A tylko dla kuchenki lub 1xB16A dla wszystkich urządzeń w kuchni.
    Ale jeżeli chcesz mieć koniecznie taką płytę w starym budownictwie to zgadzasz się na jej ograniczone możliwości i masz :)