Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Huawei b593-s22 - firmware

mbalsamo2 22 Sep 2014 19:59 29823 11
    mbalsamo2
    Level 9  
    Witam mam obecnie router z cyfrowego polsatu huawei B593s-22 z firmware o numerze V200R001B180D20SP05C69 Ver.B Data kompilacji oprogramowania Aug 1 2013 / 19:14:59 , obecnie jest to słabe oprogramowanie ,problemy z wifi oraz brak mozliwości ustawienia vpn czy ktos wie w jaki sposób można zmienic oprogramowanie obedcnie wszystkiego szukałem i nic z tego mi nie wychodzi .
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    pawol
    Level 22  
    Szukaj wersji V200R001B180D20SP00C00 albo V200R001B236D30SP00C00. To sa tzw. Open Market'y. V200 oznacza ze dla s22 (bo są też na rynku inne wersje routera)
    Należy hex editorem zmienić w znalezionym pliku .bin w 9 miejscach ciągi znaków "SP00C00" na "SP05C69" bo router nie pozwoli sobie na zmianę softu bez tego.

Tak mowia plotki :) Robisz na wlasne ryzyko.

Jak pomogłem to zakliknijcie "pomógł"
    mbalsamo2
    Level 9  
    Jak to zmienić tym hex editorem? mam juz firmware jesli sie uda dam znać.
  • Helpful post
    pawol
    Level 22  
    Normalnie.
    Polecam edytor Tinyhexer. Nacisnij tylko klawisz Insert żeby zmienić tryb INS (wstawianie) na OVR (nadpisywanie). W jakim jesteś trybie widac w dolnym rogu okna. Bo nabruździsz inaczej. Szukasz ciągu tekstowego "SP00C00" i zmieniasz na "SP05C69". I tak 9 razy - bo tyle sie powtarza w całych binariach.

Chodzi o to że router teraz ma soft podpisany dla Plusa (lub CP) SP05C69 i takiegoż oczekuje. Podmianka podpisu oszwabi router.
    mbalsamo2
    Level 9  
    Udało się zmienić firmware brak języka pl ale jest angielskie nie przeszkadza mi to czekam teraz na sprawdzenie wifi które się wyłączało,, po testach dam znac i udostępnie firmware na pierwszy rzut oka nie ma napisu lte tylko 4g :D :D :D
    pawol
    Level 22  
    Akurat polski w routerze jest potrzebny jak piąta noga do stołu :)
    Który soft przerabiałeś? D30?

Osobiście wolę wszystko co Open Market niż te gó.... od operatorów

Dodano po 3 [minuty]:

Zatem koledzy! Jak skorzystacie z mojej rady to kliknijcie "pomógł"
    mbalsamo2
    Level 9  
    Zmienione firmware jest w załączniku wersja numer B710C0UPDATE_V200R001B236D30SP00C00

bez problemu się zainstalowała na huawei b593s-22 z CP zauważyłem zmiany
    lepsze osiągi dla ftp ,brak napisu lte tylko jest 4G brak języka Polskiego (angielski jest) lepsze pingi i co najważniejsze nie zawiesza się wi-fi co było normalką w poprzednim firmware .

Huawei b593-s22 - firmware

:D każdy wgrywa na swoją odpowiedzialność :D
    pawol
    Level 22  
    Należy dodać że to jest specjalnie przygotowane dla operatora SP05C69. To nie jest zwykły firmware
    mbalsamo2
    Level 9  
    Możliwe lecz działa masz może zwykłe firmware?
    pawol
    Level 22  
    Jak możliwe? Zmieniłeś identyfikatory na SP5C69 zatem router w tej postaci od zmiany już je oleje.
    Zwykłe rozumiem oryginalne przeciez masz. To była twoja baza z identyfikatorami SP00C00

Dodano po 8 [minuty]:

No chyba że to co załączyłeś to surowa, oryginalna wersja Open Market. Juz sie pogubiłem...
    mbalsamo2
    Level 9  
    Obecnie po 3 tygodniach mogę napisac iż jest to bardzo stabilny soft i nie ma problemu z w ifi i zawieszniem się routera.
    dzejkob92
    Level 1  
    Zrobiłem jak radziliście zmieniłem nazwy hex edytorem w 9 miejscach i podziałało zassał soft bez żadnych dodatkowych programów dodam tylko ze miałem zainstalowany SP5C69 i instalowałem SP00C00 .

Na SP5C69 nie maiłem zasięgu po instalacji SP00C00 4 kreseczki zasięgu