Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Huawei b593-s22 - firmware

22 Wrz 2014 19:59 27783 11
  • Poziom 9  
    Witam mam obecnie router z cyfrowego polsatu huawei B593s-22 z firmware o numerze V200R001B180D20SP05C69 Ver.B Data kompilacji oprogramowania Aug 1 2013 / 19:14:59 , obecnie jest to słabe oprogramowanie ,problemy z wifi oraz brak mozliwości ustawienia vpn czy ktos wie w jaki sposób można zmienic oprogramowanie obedcnie wszystkiego szukałem i nic z tego mi nie wychodzi .
  • Poziom 22  
    Szukaj wersji V200R001B180D20SP00C00 albo V200R001B236D30SP00C00. To sa tzw. Open Market'y. V200 oznacza ze dla s22 (bo są też na rynku inne wersje routera)
    Należy hex editorem zmienić w znalezionym pliku .bin w 9 miejscach ciągi znaków "SP00C00" na "SP05C69" bo router nie pozwoli sobie na zmianę softu bez tego.

Tak mowia plotki :) Robisz na wlasne ryzyko.

Jak pomogłem to zakliknijcie "pomógł"
  • Poziom 9  
    Jak to zmienić tym hex editorem? mam juz firmware jesli sie uda dam znać.
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Normalnie.
    Polecam edytor Tinyhexer. Nacisnij tylko klawisz Insert żeby zmienić tryb INS (wstawianie) na OVR (nadpisywanie). W jakim jesteś trybie widac w dolnym rogu okna. Bo nabruździsz inaczej. Szukasz ciągu tekstowego "SP00C00" i zmieniasz na "SP05C69". I tak 9 razy - bo tyle sie powtarza w całych binariach.

Chodzi o to że router teraz ma soft podpisany dla Plusa (lub CP) SP05C69 i takiegoż oczekuje. Podmianka podpisu oszwabi router.
  • Poziom 9  
    Udało się zmienić firmware brak języka pl ale jest angielskie nie przeszkadza mi to czekam teraz na sprawdzenie wifi które się wyłączało,, po testach dam znac i udostępnie firmware na pierwszy rzut oka nie ma napisu lte tylko 4g :D :D :D
  • Poziom 22  
    Akurat polski w routerze jest potrzebny jak piąta noga do stołu :)
    Który soft przerabiałeś? D30?

Osobiście wolę wszystko co Open Market niż te gó.... od operatorów

Dodano po 3 [minuty]:

Zatem koledzy! Jak skorzystacie z mojej rady to kliknijcie "pomógł"
  • Poziom 9  
    Zmienione firmware jest w załączniku wersja numer B710C0UPDATE_V200R001B236D30SP00C00

bez problemu się zainstalowała na huawei b593s-22 z CP zauważyłem zmiany
    lepsze osiągi dla ftp ,brak napisu lte tylko jest 4G brak języka Polskiego (angielski jest) lepsze pingi i co najważniejsze nie zawiesza się wi-fi co było normalką w poprzednim firmware .

Huawei b593-s22 - firmware

:D każdy wgrywa na swoją odpowiedzialność :D
  • Poziom 22  
    Należy dodać że to jest specjalnie przygotowane dla operatora SP05C69. To nie jest zwykły firmware
  • Poziom 9  
    Możliwe lecz działa masz może zwykłe firmware?
  • Poziom 22  
    Jak możliwe? Zmieniłeś identyfikatory na SP5C69 zatem router w tej postaci od zmiany już je oleje.
    Zwykłe rozumiem oryginalne przeciez masz. To była twoja baza z identyfikatorami SP00C00

Dodano po 8 [minuty]:

No chyba że to co załączyłeś to surowa, oryginalna wersja Open Market. Juz sie pogubiłem...
  • Poziom 9  
    Obecnie po 3 tygodniach mogę napisac iż jest to bardzo stabilny soft i nie ma problemu z w ifi i zawieszniem się routera.
  • Poziom 1  
    Zrobiłem jak radziliście zmieniłem nazwy hex edytorem w 9 miejscach i podziałało zassał soft bez żadnych dodatkowych programów dodam tylko ze miałem zainstalowany SP5C69 i instalowałem SP00C00 .

Na SP5C69 nie maiłem zasięgu po instalacji SP00C00 4 kreseczki zasięgu