Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta SDHC 16GB - Aparat widzi a komputer już nie

22 Wrz 2014 21:16 1338 10
  • Poziom 11  
    Witajcie, potrzebuję pomocy!
    Karta póki co jest w stanie lock(Kingston 16GB SDHC 10 Class) żeby zdjęć nie potracić. Mam problem z tą kartą, ponieważ komputer wgl. nie widzi tej karty(co ciekawe, te wszystkie programiki do odzyskiwania ją widzą, ale żaden nie chce odzyskać danych) a moja lustrzanka ją widzi i w aparacie karta ma się dobrze, mogę przeglądać zdjęcia itd. Możecie mi polecić jakiś program do odzyskania zdjęć? Mam tam 10GB zdjęć z 3 wyjazdów, a nijak nie mogę się do nich dobrać.
    Dodam że jak ostatni raz widziałem foty to komputer je pokazywał, nagle wszystko zniknęło, bufor się skończył i karta przestała być widzialna w kompie.
    Testdisk i photorec pokazują zero odzysku...
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 11  
    Karta jest ze sklepu w Gdańsku, była oryginalnie zapakowana, ma około roku i nigdy nie powiedziała mi dość. Co więcej, miejsca ma na pewno tyle ile jest zadeklarowane bo raz musiałem dużo filmów przenieść i zapełniłem ją po brzegi.

Btw. zapomniałem napisać że kartę łączę z kompem za pomocą adaptera ale już ustaliłem że to nie wina adaptera ani kompa...

Próbowałem teraz tym programem ,,recuva" od pirisoftu... ,,Invalid drive size"... eh
  • Poziom 11  
    Czy Diskpart widzi kartę?

Uruchom wiersz poleceń Windowsa, wpisz tam "diskpart". W okienko, które następnie wyskoczy, wpisz "list disk".
  • Poziom 11  
    Wykrywa. Ale ciekawostka bo wykrywa 14GB, uznaje wolnych 14 GB. Zgubionych jest około 1.5 GB. Do aparatu ją włożyłem to aparat wszystkie 300-pare zdjęć widzi :?
    Póki co mam kartę w trybie lock, także nic się zgubić nie może.
  • Poziom 11  
    Masz opcję zrobienia sobie bootowalnego dysku lub pendrajawa z Ubuntu?

Bardzo często Linux widział u mnie nośniki, których Windows nie chciał.
  • Poziom 11  
    Mam. Tyle że nigdy w życiu linuch nie był mi do niczego potrzebny i nawet nie wiem od czego zacząć. Po prostu zrobić bootowalnego pendrive'a i co? Będzie wszystko widział? Bez zabaw ze sterownikami itd..?
  • Poziom 11  
    Bez żadnych zabaw.

Ściągasz plik ISO z Ubuntu (64 lub 32bit, w tym przypadku akurat jeden pies, bo nie chcesz go instalować) i tworzysz za pomocą programu Rufus lub Universal USB Installer pendrajwa z tymże systemem. Bootujesz z niego kompa i zamiast opcji "Instaluj" wybierasz "Wypróbuj Ubuntu". Ze sterownikami nic nie musisz robić i się o to martwić.
  • Poziom 11  
    W sumie teraz nawet nie wiem czy nie zacząć bawić się z linuchem... Jest powód do ściągnięcia :D Właśnie ściągam iso i przez Uni USB będę go instalować. Zobaczymy czy da radę to zgrać...
  • Poziom 11  
    No i zainstalowalem to najnowsze distro x64 ubuntu, ale po prawej stronie z tego co zrozumialem powinien pojawic sie dysk ze zdjeciami a nie ma.

Tak btw.:
    Jak probuje otwierac nowy program to musze po otwarciu poslugiwac sie klawiatura, bo przyciski myszy w ogole nie reaguja na ten program, dopiero jak jakims cudem staje sie on aktywny to wtedy myszka laskawie zaczyna z nim wspolpracowac, natomiast wtedy nie dziala pulpit. Jak to mozna naprawic? Bo skutecznie mi utrudnia poznawanie linuxa...?

Dobra. Koniec. Nie chce mi się dalej z tą kartą bawić. Muszę posprzątać dyski, zrobić miejsce na jednej partycji i zacznę linuchem się bawić. A jeżeli o kartę chodzi to zamówiłem poprzez allegro kabel do aparatu i poprzez aparat mam nadzieję że przejdą mi te fotki do kompa.
    Z ciekawostek. Win8 wgl. mi nic nie powiedział na temat formatu karty, linux mi nie wykrywa jej, natomiast dla win7 wszystko gra i buczy tylko trzeba sformatować ją. Czyli system plików uszkodzony.