Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fiat Grande Punto - 1.2 benzyna - migająca kontrolka silnika

22 Sep 2014 23:34 5175 8
  • Level 10  
    Witam serdecznie!
    Tak jak w temacie mam problem z moim fiatem grande punto. Auto z 2006 r 140 tysięcy przebiegu (od nowości u mnie). Problem polega na tym, że często po odpaleniu i przejechaniu paruset metrów zaczyna mrugać kontrolka od silnika, parę razy mrugnie po czym gaśnie, w momencie gdy się świeci nie odczuwać żadnych zmian w pracy czy mocy auta. Po podłączeniu auta pod komputer wyskakują błędy o wypadaniu zapłonu na 2 i 3 cylindrze. Wymieniłem dziś świece i kable oraz cewkę i był spokój do momentu ponownego zatankowania auta. Od momentu gdy zatankowałem auto (na orlenie) problem powrócił. W sumie wcześniej również pojawił się po zatankowaniu. Co może być przyczyną ? Gdzie jeszcze szukać ? Bardzo proszę o pomoc gdyż niedługo mam zamiar jechać w dalszą trasę tym autem, a jednak trochę strach.
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 10  
    Nikt nie pomoże/ nie wie ?
  • Level 21  
    Nie wiem ale może to pomoże: na postoju włącz silnik i cztery razy dodaj gazu powyżej 4 tys. obrotów. Dodaj gazu potrzymaj parę sekund powyżej 4 tys. obrotów puść gaz aż zejdzie do obrotów na postoju i tak ze cztery razy. Pozdrawiam. J
  • Level 32  
    Migająca kontrolka w tym wypadku oznacza wypadanie zapłonu. A regulacja zaworów?
  • Level 10  
    Tylko ta kontrolka nie miga cały czas, sporadycznie i przy różnych momentach, czasami przy 2 tys obrotów czasami więcej, czasami się nie włączy wcale, a czasami podczas jazdy potrafi się dwa razy włączyć
  • Level 10  
    Witam ponownie. Odebrałem auto od mechanika, wgrał mi nowe oprogramowanie do sterownika i wszystko było ok, ale do momentu ponownego tankowania. W sumie wcześniej nie skojarzyłem faktów, ale co zauważyłem, z tą kontrolką dzieję się tak, że jak jest mało paliwa w baku (blisko rezerwy lub już rezerwa) to nie mruga. W momencie gdy się zatankuję od razu po wyjechaniu ze stacji i ujechaniu około 500m zaczyna mrugać. Teraz z perspektywy czasu i przeanalizowaniu ostatnich dni jestem przekonany, że dzieję się tak po tankowaniu i gdy jest w baku więcej paliwa niż rezerwa. Ktoś ma jakieś pomysły ? W poniedziałek czeka mnie trasa około 1,5 tysiąca km i mam trochę strach. Czekam na jakieś propozycje. Pozdrawiam Zandiatos
  • Level 32  
    Podłączyć się pod komputer i zobaczyć parametry, czy zapłony wypadają, zmierzyć ciśnienie pompy paliwa.
  • Level 10  
    Właśnie ten mechanik mi powiedział, że z tym autem kompletnie nic się nie dzieję jak ta kontrolka miga. Że śmiało jeździć. Inny znowu mechanik stwierdził, że uszkodzony jest sterownik od silnika, ale o to chodzi właśnie, że to się dzieje jak jest w baku "dużo" paliwa. Bak i pompa paliwa były wyjmowane w celu zobaczenia czy nie są zabrudzone albo nie ma jakiś odpadów, ale wszystko czyste.
  • Level 32  
    Wiesz co, wyjąc pompę, a zmierzyć ciśnienie, podejrzeć parametry to 2 różne rzeczy. Na samym końcu powinieneś decydować o naprawie sterownika, Google nie boli, poszukaj sobie objawy.