Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik wertikali kompletacja materiałów do budowy

Bombaj9 22 Wrz 2014 23:51 411 0
  • #1 22 Wrz 2014 23:51
    Bombaj9
    Poziom 9  

Witam
    Jestem początkującym forumowiczem i jeszcze bardziej początkującym elektronikiem popełniłem już kilka projektów dla początkujących z prockami avr i wreszcie postanowiłem się zabrać za coś przydatnego a konkretnie sterownik wertikali,
    Założenia mojego projektu są proste urządzenie to ma otwierać (odchylać) wertikale o raz zaprogramowanej godzinie np 6:00 i zamykać np. o 22:00 bez żadnych udziwnień tylko ustawianie itp. Posiadam silnik krokowy PM55L-048 który jest dość mały ale wertikale w przeciwieństwie do rolet przesuwają się bardzo lekko wiec powinien sobie poradzić,
    I tu zaczyna sie moja prośba pytanie o pomoc w wyszukiwaniu jakichkolwiek tematów, artykułów, linków związanych z moim problemem bo nie mogę sie natchnąć na pomoc do mojego problemu lub nie wiem ze już spotkałem rozwiązanie, na tą chwile jestem wstanie mniej więcej sterować silnikiem prze uln ale nie mam pomysłu jak sterować nim względem czasu aby działał o zaprogramowanych godzinach i przestawał działać po zamknięciu lub odchyleniu.

projekt ten ma dla mnie charakter edukacyjny

Z góry dziękuje za każdą pomoc, wiem że nikt mnie nie zwolni z myślenia ale proszę o wyrozumiałość dla początkującego

0 0