Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak dostępu do internetu mimo sprawnego połączenia

23 Wrz 2014 02:14 870 1
  • Poziom 6  
    Witam, borykam się z dośc irytującym problemem.

Na wstępie: posiadam stałe łącze internetowe, korzystam z modemu CISCO EPC3008.

Zainstalowałem dziś na komputerze stacjonarnym program Leatrix, który służy do poprawienia pingu w grach internetowych. Zresetowałem komputer, zresetowałem modem i od tego czasu nie mam dostępu do sieci. Wpierw następuje długotrwałe pobieranie adresu sieciowego, następnie pojawia się komunikat informujący, że nie mam dostępu lub dostęp do połączenia jest ograniczony.

Próbowałem wpisac adres, maskę, bramę i DNS ręcznie i w ten sposób się połączyc (dane spisalem z laptopa po wpisaniu komendy "ip config /all", zgodnie z zaleceniami z podobnych wątków. Połączenie zostaje nawiązywane i niby wszystko jest OK, jednak w praktyce internet nie działa (próbowałem z ciekawości zmienic koncowe lekko IP i sytuacja wyglądala identycznie).

Dodam, ze na laptopie (z ktorego pisze post) internet działa bez zarzutów, więc jestem pewny, że internet JEST.

Dzwonilem do providera z prośbą o pomoc, jednak jedyne co był mi w stanie poradzic konsultant, to wyłączyc firewall i antywirusa, co już wcześniej zostało zrobione.

Z góry dzięki za pomoc,
  • Poziom 35  
    payton7 napisał:
    Zainstalowałem dziś na komputerze stacjonarnym program Leatrix

Jakie efekty daje odinstalowanie programu? Twórcy tego programu zapewniają jego użytkownikom jakieś wsparcie techniczne?