Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dodge grand caravan 96 r 3,3 zapala sie check engine kod błędu 12 72 55

krakatau79 23 Sep 2014 08:33 3744 0
    krakatau79
    Level 1  
    Witam jestem szczęśliwym użytkownikiem tego modelu od pewnego czasu 4 możne 5 miesięcy borykam się z zapalającą się lampką check engine, problem zapalania pojawił się w maju gdy pojechałem nabić klimatyzację w drodze powrotnej od speca od klimatyzacji zapaliła się pierwszy raz / odczytałem kod błędu z kluczyka sprawdziłem co niby oznacza na stronie :

chomikuj. +chrysler+Voyager,314106205.pdf

Odczytany prze ze mnie kod :127255 nic mi nie pasowało , pojechałem do specjalisty od amerykanów za 50 zł podłączył komputer mówi że widzi ubogą mieszanka (taki błąd) ale mówi że jak na razie nie widzi nieprawidłowości ani na gazie ani benzynie (mapa ), pytam się co się zepsuło , nie widzi konkretnej usterki :mówi że na wakacje obiedzie . Objechałem 1200 km zapalił się 600 km od domu pierwszy raz , reset na akumulatorze i jedziemy dalej z powrotem też raz .W ostatnim czasie (zrobiłem ze 2000 tys km ) zapala się częściej co 70 km do 150 km / czasami przy odpalaniu i na dziurach ) .Zapala się i na benzynie i na gazie .

Teraz wróćmy do momentu speca od klimatyzacji, po tym fakcie jak się zapaliła pierwszy raz :dźwigam maskę i sprawdzam miejsca gdzie grzebał znalazłem zapięcie jakiegoś czujnika pod cewką 3 przewody, jeden róg obudowy zapięcia zeszlifował pasek osprzętu bardzo blisko kabla , czy ktoś wie co to za czujnik ? i czy on może przerywać na wtyczce i stąd ten błąd?
    Na razie naprawiłem wtyczkę od strony komputera bo od strony czujnika licho te kabelki wyglądają i nie dam rady ich obrobić bez wyjęcia, wykręcenia tego czegoś na razie nie ruszam.
    Proszę o pomoc ,podpowiedz odczytu prawidłowych kodów błędów z kluczyka .
    Pozdrawiam