Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TERMET - regulator pokojowy - komunikacja z kotłem

23 Wrz 2014 11:32 2454 3
  • Poziom 19  
    Witam serdecznie
    przymierzam się do zakupu kotła, będzie to albo
    TERMET MiniTerm Turbo GCO-DP-21-13 + potem dokupię zasobnik warstwowy
    lub jeśli starczy mi kasy to:
    TERMET ECOCONDENS INTEGRA 25

W obu przypadkach możliwe jest podłączenie sterownika pogodowego co zamierzam zrobić od razu, w obu przypadkach jako opcja jest dostępny regulator pokojowy Termet 2510, który wygląda bliźniaczo do Euroster 2510.

Obecnie korzystam z regulatora Euroster 2000, komunikacja z kotłem działa na prostej zasadzie :
    Normalnie Otwarty - kocioł wygaszony,
    zwarty - kocioł grzeje.

Dzięki tej prostocie możliwe jest zrównoleglenie dwóch regulatorów (jeden na parterze, jeden na piętrze) i niezależnie od tego który regulator zewrze obwód - kocioł zacznie grzać.

Czy można zrobić coś takiego w przypadku tego Termet 2510?

P.S. 2014-09-25
    W związku z brakiem odpowiedzi, dzwoniłem do producenta regulatora - może komuś przyda się ta informacja, sterowanie kotłem odbywa się za pomocą zwierania, otwierania obwodu.

Czyli w tym przypadku także będę mógł zrównoleglić regulatory, a nawet jeśli trzeba wykorzystać istniejące.
  • Poziom 23  
    Starkes napisał:
    Witam serdecznie
    przymierzam się do zakupu kotła, będzie to albo
    TERMET MiniTerm Turbo GCO-DP-21-13 + potem dokupię zasobnik warstwowy
    lub jeśli starczy mi kasy to:
    TERMET ECOCONDENS INTEGRA 25

(...)

.

Te dwa kotły się dosyć sporo różnią.
    W wypadku kondensata jest sterownik Open Term.
    Są także w ofercie "skrzynki strefowe" - to takie coś co pozwala grzać rozdzielnie np dwie kondygnacje.
  • Poziom 23  
    Zamontuj osobne zawory góra-dół lub osobne pompy, stosujac sterfowe ogrzewanie zaoszczedzisz z 15% na ogrzewaniu
  • Poziom 19  
    Dzięki za pomoc - nowy termet - grzeje ze starym sterownikiem.
    Dodatkowo na każdym grzejniku mam głowicę elektroniczną - Rondostat Honeywell HR20.