Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uruchomienie TIA PORTAl - licencja

wloczykij_new 23 Wrz 2014 11:40 8283 17
  • #1 23 Wrz 2014 11:40
    wloczykij_new
    Poziom 9  

Witam,

Dostałem sterownik + oprogramowanie simens - oczywiście wszystko oryginalne.

Zainstalowałem TIA POPRTAL z płyty, znalazłem poradnik dla początkującego i chciałem stworzyć nowy projekt. Problem pojawił się gdy chciałem dodać urządzenie do projektu. Dostaje informację, że nie mam licencji. Chciałem zapytać jak ją wprowadzić do programu. Mam wszystko co było w zestawie czyli, pudełko, pamieć usb, 3x CD.

0 17
  • SterControl
  • #2 23 Wrz 2014 12:05
    Markos80

Spec od PLC

Użyj License Manager'a, aby przenieść licencję z usb na dysk komputera.

0
  • #3 23 Wrz 2014 12:08
    wloczykij_new
    Poziom 9  

Właśnie się dowiedziałem, że ktoś przeniósł klucz na komputer i nie ma go na usb...

0
  • #4 23 Wrz 2014 12:19
    Markos80

Spec od PLC

Użyj License Manager'a :) i sprawdź czy licencja tam jest. Jeśli jest to pod prawym klawiszem myszy znajdziesz opcję Check, która zweryfikuje poprawność licencji.

0
  • SterControl
  • #5 23 Wrz 2014 12:24
    wloczykij_new
    Poziom 9  

No właśnie nie ma...

0
  • #7 24 Wrz 2014 19:26
    nuszek
    Poziom 24  

Dziwne to jest z tym licencjonowaniem, kupując zastaw dowiadywałem się czy mogę zainstalować TIA POPRTAL w komputerze w pracy i w domu - odpowiedz była tak, tylko te przenoszenie licencji to koszmar, myślałem, ze wystarczy podłączyć klucz USB i już działa.
    Może ktoś ma pomysł jak zrobić, by licencja była tylko na USB.

0
  • #8 27 Wrz 2014 10:17
    polaszkino

Poziom 10  

Cześc,
    Masz licencję typu Floating, czyli przenoszoną, możesz sobie zabrać gdzie kolwiek ale za każdym razem musisz ją zabierać z kompa na którym jest i wrzucać na kompa na którym chcesz aktualnie pracować. Całość trwa 30sekund więc większych problemów nie ma.

Nie ma czegoś takiego jak licencja przypisana na stałe do usb.

0
  • #9 28 Wrz 2014 09:54
    nuszek
    Poziom 24  

polaszkino napisał:
    Cześc,
    Masz licencję typu Floating, czyli przenoszoną, możesz sobie zabrać gdzie kolwiek ale za każdym razem musisz ją zabierać z kompa na którym jest i wrzucać na kompa na którym chcesz aktualnie pracować. Całość trwa 30sekund więc większych problemów nie ma.

Nie ma czegoś takiego jak licencja przypisana na stałe do usb.

Wszystko fajnie, tylko w domu coś robisz, potem z różnych względów nie zgrywasz licencji, a w pracy trzeba coś poprawić i kicha. A co jak padnie system z przypisaną licencją ?. Skąd ją odzyskać.

0
  • #10 30 Wrz 2014 17:28
    mihalo
    Poziom 13  

licencję można skopiować programami do robienia obrazu dysku z USB albo przy klonowaniu dysku, to na wypadek, gdybyś ją uszkodził lub właśnie zapomniał

0
  • #11 01 Paź 2014 14:09
    Rkarcz
    Spec od PLC

nuszek napisał:
    Wszystko fajnie, tylko w domu coś robisz, potem z różnych względów nie zgrywasz licencji, a w pracy trzeba coś poprawić i kicha. A co jak padnie system z przypisaną licencją ?. Skąd ją odzyskać.

Tylko support Siemens. Potrzebny numer i typ licencji oraz certyfikat. Licencje są na okaziciela, dlatego każdy kto ją ma szczególnie powinien pilnować certyfikatu.

1
  • #12 03 Paź 2014 18:51
    zembol
    Poziom 20  

Każdemu proponuje zrobić sobie obraz gwizdka do img i używać w przypadku utraty licencji np. uszkodzenie dysku. ( taki obraz jest całkowicie legalny, a ratuje 4 litery), ostrzegam aby trzymać certyfikaty które są absolutnie konieczne do odzyskania licencji, faktury zakupu nie sa dowodem w sprawie. Male ot na koniec:), licencje Siemensa to pikus w porównaniu np. do licencji jednostanowiskowej Eplana :)

0
  • #13 28 Kwi 2015 21:47
    apamich4
    Poziom 2  

Witam,
    prosze o pomoc dotyczącą tego samego tematu:
    jak przegrywam licencję typu floating TIA V13 z USB na komputer a potem jak ją odinstalowc aby użyć programu np w domu ? W Automat.Licence Menager widzę te licencje po włożeniu stick-a USB ale czy muszę ją przegrać ?
    Piotrek

0
  • #14 29 Kwi 2015 07:38
    polaszkino

Poziom 10  

Cześć,
    1.Włączasz sobie License Managera
    2.Wkładasz do USB Sticka na którym był klucz
    3.Zaznaczasz który klucz chcesz przerzucić na sticka (w głównym oknie).
    4.Klikasz na górnym pasku "License Key"->"Transfer->Wybierasz podłączonego USB Sticka->ok
    5.Powinno banglać ;l)

0
  • #15 29 Kwi 2015 09:57
    apamich4
    Poziom 2  

Dzieki wielkie :)
    a po zainstalowaniu programu TIA V13 aby wgrać licencję na kompa, wkładam siticka i uruchamiam A.Licence M. i też używam polecenia transfer ? Czy lokalizację określam sam czy jest domyślna ?
    Piotr

0
  • #16 29 Kwi 2015 10:32
    namok
    Poziom 24  

apamich4 napisał:
    Dzieki wielkie :)
    a po zainstalowaniu programu TIA V13 aby wgrać licencję na kompa, wkładam siticka i uruchamiam A.Licence M. i też używam polecenia transfer ? Czy lokalizację określam sam czy jest domyślna ?
    Piotr

Lokalizacja jest domyślna ale możesz ja zmienić.

0
  • #17 29 Kwi 2015 11:40
    polaszkino

Poziom 10  

Dokładnie identycznie,
    Zrób sobie jak koledzy radzili wyżej obraz takiego sticka z kluczem w razie "W"

0
  • #18 29 Kwi 2015 12:14
    apamich4
    Poziom 2  

Dziękuję , dziś po 18 wielka próba :)

0