Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung P5100 - Nie ładuje.

23 Wrz 2014 13:00 2586 2
  • Poziom 12  
    Witam.

W tablecie Samsung P5100 nie ma ładowania baterii. Tablet w ogóle się nie załącza, nie pokazuje na wyświetlaczu ładującej się baterii.

Bateria w tablecie była wymieniana, działała przez 2 dni normalnie się ładując i rozładowując. Po tych dwóch dniach system pokazywał, że ją ładuje, a się rozładowała do końca tak, że już tablet nie chce się włączyć. Żadnej reakcji, diody itd.

Złącze baterii wygląda jak na zdjęciu.

Napięcia przedstawiają się następująco:

3,23 V - napięcie na złączu baterii (zarówno podłączonej baterii do tabletu jak i odłączonej od niego)
    3,07 V - napięcie na podłączonej baterii i zasilaczu
    1,79 V - napięcie na gnieździe baterii na płycie tabletu przy odłączonej baterii i podłączonym zasilaczu.

Proszę o pomoc w diagnozie usterki.
    Czy w jakiś sposób mogę sprawdzić, czy zasilacz laboratoryjny ją podładuje?

Uszkodzenie zasilacza wykluczone, z racji podpięcia tego do innego tabletu i podpięcia innego zasilacza do tego tabletu.

Dodam, że gdy tablet jest cały czas podłączony do ładowania, napięcie na baterii spada.

Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Witam

Czy udało się rozwiązać problem braku ładowania tabletu. Mam podobny problem z ładowaniem. Dziwnym trafem stało się tak po wgrywaniu innego softu. Po rozładowaniu baterii tablet nie wstał. Po wstępnym doładowaniu baterii poza tabletem (miała ok. 5%) tablet można było uruchomić. Mimo iż tablet sygnalizował ładowanie (zasilacz oryginalny), to bateria traciła pojemność. Z instrukcji serwisowej, która znalazłem w necie wynika, że niebieski przewód baterii oznaczony jest jako V_f - nie wiem jaką odgrywa on rolę.
  • Poziom 12  
    Niestety nie pamiętam co tam było nie tak.