Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

A4 B5 - Dziwne zachowanie klapy temperatury po nastawach

Dather 23 Wrz 2014 13:50 816 1
  • #1 23 Wrz 2014 13:50
    Dather
    Poziom 11  

Witam.

Wczoraj robiłem nastawy podstawowe klimatronika w swojej A4 B5 1.9TDI AFN Avant 96r.

Zauważyłem że klapa która odpowiada za temperaturę powietrza na "LO" jest zamknięta, ale wystarczy dać na 18°C wtedy słychać jak silniczek dość dużo "uchyla" klapę, między 27°C a "HI" w ogóle silniczek nie otwiera bardziej klapy :/

Przed nastawami klapa była otwierana równomiernie po całym swoim "torze" przejazdu w zależności od ustawionej temperatury na panelu klimatronika.

Czy ktoś wie co jest nie tak?
    Jaki powinien być kod sterownika klimatyzacji?

Dodam że po nastawach pojawia mi się taki błąd:
    00602 - Potentiometer On Positioning Motor for Footwell/Defroster Flap (G114)
    09-00 - Adaptation Limit Surpassed

Jest to błąd od klapy odszraniacza - nie działał mi kiedyś silniczek na przednią szybę, po rozmontowaniu silniczka wyczyściłem go a potencjometr potraktowałem preparatem Kontakt PR (do regeneracji potencjometrów)

Obecnie klapa odszraniacza działa bez problemów ale nie potrafiłem się uporać z tym błedem - za każdym razem po nastawach wychodzi ten sam błąd.

EDIT: teraz znalazłem info o błędzie przekroczonej adaptacji klapy odszraniacza, prawdopodobnie klapę można nastawić w Basic Settings ale nie wiem jaki kanał.

0 1
  • #2 23 Wrz 2014 16:40
    wiesiek3d
    Poziom 29  

Kod sterownika 01043.

0