Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch WFL 1600 - Pralka pobiera wodę a po minucie wyłącza się

23 Wrz 2014 13:56 3021 4
  • Poziom 8  
    Jak w temacie, bęben nie zaczyna kręcić, a po jakimś czasie pralka przełącza się na zakończone pranie. Wirowanie, pranie itp. kończą się w ten sam sposób.

Dało by rade to jakoś samemu naprawić czy lepiej wezwać kogoś?
    Pralka ma 12 lat także jakby miała naprawa za dużo wynieść to moja partnerka wolałaby nową kupić, a ja nie na tyle w tych rzeczach kumaty żeby jej odpowiedzieć.

Poradził by ktoś co można zdziałać?
  • Poziom 14  
    Proszę powiedzieć czy wiruje jak ustawisz na samo wirowanie ?! Jeśli nie to co się dzieje ?! Na początek do sprawdzenia szczotki silnika.
  • Poziom 8  
    Nie, nie wiruje, przełącza się również po paru minutach (+-1 do 3) na koniec pracy, ale wody chyba do bębna nabiera bo pranie w pralce staje się mokre. Z programatora w między czasie dochodzi kilkakrotnie odgłos kliknięć.

Z góry dziękuje za zainteresowanie. :)
  • Poziom 14  
    tak jak pisałem wyżej sprawdź szczotki silnika(opisywane na elektrodzie wiele razy), wszystkie kostki, wtyki.
  • Poziom 8  
    No udało mi się w końcu, nasprawdzałem się wszystkiego, a w końcu okazało się że zapomniałem o syfonie w odpływie.. Sprawa było o tyle prosta że był on poprostu zatkany. No cóż przynajmniej wiem teraz mniej więcej o co w pralkach lata bo zupełnie ciemny wcześniej byłem.:)