Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tonsil Perfect 100/150 pierdzi mi glosnik :)

HardwireD 29 Kwi 2005 22:29 2377 10
  • #1 29 Kwi 2005 22:29
    HardwireD
    Poziom 10  

cos sie stalo z glosnikiem niskotonowym, gdy gra cicho jest ok ale juz przy mocniejszym basie drga i strzela :) tak jakby cos oderwane bylo. czy czeka mnie wymiana, jesli tak to ile taki glosniczek kosztuje?

0 10
  • #2 29 Kwi 2005 23:07
    tomo88
    Poziom 15  

hej:) moim zdaniem mogła sie odkleić membranka oo reszty, miałem taki sam problem pierdziało jak podgłosniłem. rozwiązałem ten problem przyklejając membrankę kropelką:):) tanie rozwiązanie. taki głosnik to koszt ok 150zł tak mi sie wydaje poszperaj tutaj http://www.tonsil.com.pl/glosniki_frame.htm
    myślę ze pomogłem :):)

0
  • #3 29 Kwi 2005 23:24
    Tremolo
    Poziom 43  

Odpowiedzi może być wiele, zalezy jak kto pyta. Pierwsze to wzmacniacz może się przesterowywać, jesli ma za duże napięcie na wejściu.

Drugie - to że membrana została trzaśnięta do tego stopnia, że wykrzywił się karkas cewki więc albo wymiana głośnika albo regeneracja zlecona albo po prostu analiza głośnika na częsci pierwsze i wymiana karkasu+cewki około 6-8 złoty (oczywiście odpowiednia cewka). Inna możliwość to to, żezawieszenie dolne przegniło, i cewka lata sobie na boki.

0
  • #4 30 Kwi 2005 12:34
    HardwireD
    Poziom 10  

w sumie problem rozwiazalem - kupilem nowe glosniki 100 watowe (oryginalne byly 60 w) po 70 zeta nowe. juz nic nie pierdzi.

0
  • #5 30 Kwi 2005 17:51
    plik4
    Poziom 26  

nie mow z nie tonsila. BO jak wladowales byle jakie to nienajlepszy pomysl.

0
  • #6 01 Maj 2005 22:42
    HardwireD
    Poziom 10  

wsadzilem tonsila gdn 20/100/11 czyli stu-watowe ale problem powrcocil ze zdwojona sila - w jednym glosniku oderwala sie calkiem membranatam na dole przy tej zoltej faldowanej szmacie(nie wiem jak to dokladnie sie wszytsko nazywa). drugi glosnik dziala ok. czy jest mozliwe ze funkiel nowy glosnik sie rozpieprzyl z powodu jakiejs wady czy ja po prostu za duzo mocy przykladam? ale z drugiej strony jesli moc bylaby za duza to chyba obydwa by sie rozlecialy ? podpiete rownolegle (aby bylo 4 ohm) pod wzmacniacz samochodowy magnat rock 400

0
  • #7 02 Maj 2005 09:42
    plik4
    Poziom 26  

Ile tan wzmacniacz ma mocy ?? Z wywnioskowania z nazwy wychodzi mi 400W?? To wiadomo ze ujarales glosniki. Tonsile to bardzo dobre glosniki i takie uszkodzenei (oderwanie karakasu cewki od resora wewnetrznego) jest tylko spowodowne nadmiernym skokiem. CZym moze byc spowodowany nadmierny skok ?? A no moze byc to cos nei tak w skrzynce. Czyli jest nieszczelna. Od mocy tonsila nie uszkodzisz mechanicznie jak jest w odpowiedniej skrzynce. Najwyzej go spalisz !!! Ale w skrzynce pod niego liczonej nie dostaje giga amplitudy przy normalen muzie. Ale jak walisz jakies 15 hz i zaduza moc to tak. Ale w innym wypadku od bedzie raczej sie dlawil (nie zdazy dojsc do konca wychylenia membrany a juz bedzie musiala cewka cofac uklad) a nei dostanei masakrycznego skoku.

Napisalem szczelna mialem na mysli szczelosc konstrukcji. Nie wliczjac w to tuneli. Krutko mowiac poduszka powietrzna ktora trzyma glosnik musi byc w skrzynce.

0
  • #8 02 Maj 2005 14:18
    HardwireD
    Poziom 10  

http://www.magnat.de/content/carhifi/product_detail_de.asp?p=111874&pl=5&s=83

to link do wzmacniacza.
    zastanawia mnie dlaczego najpierw w jednej kolumnie poszedl glosnik 60w, po czym obydwa wymienilem na 100w i poszedl w drugiej ten nowy :)
    nie wiem dokladnie o co chodzi z tymi nieszczelnosciami ale domyslalm sie ze chodzi o obudowe kolumny? nie widze zeby gdzies byla peknieta czy rozklejona wiec szczelnosc raczej ok. nie wiem co jest grane i czemu mi padly te dwa glosniki :(

0
  • #9 02 Maj 2005 14:32
    plik4
    Poziom 26  

Hmmm... Wiec tak sa dwie sprawy ktore moga mi przychodzic na mysl.

1. Pomnieważ kolumny to szczelna konstrukcja to jedysna sprawa moze byc jakas nieszczelnosc (dla pewnosci wyjedz wszystkie szczeliny od srodka klejem) I sprawdz czy nei dmucha gdzies z pod glosnika.
    2. ZA dużą mocą w nie dmuchasz. Tonsil Perfect to kolumienki do sluchania muzyki z odpowiednim naterzeniem tak aby odwzorowaly dobrze cale pasmo. Jezeli chcesz "WALIĆ" glosno to do tego celu TOnsil wyprodukowal i produkuje kolumny pod nazwa "ALTUS" ; "ZEUS" lub "TON". Z tym ze te drugie sa do HARDCOROWEGO sluchanai w domu a te ostatnie juz wogole trzeba miec cos z łokciem zeby tym walic one sa juz prędzej do naglaśniania.

0
  • #10 02 Maj 2005 15:00
    HardwireD
    Poziom 10  

niestety te ktore mam sa najwieksze jakie weszly mi do bagaznika samochodu :)

a co do szczelnosci to znalazlem na tylnej sciance u dolu jeden maly otwor (srednica 3 mm) i u gory na srodku kolo siebie dwa takie otwory ale chyba sa to orginalne dziurki, poza tym to male nieszczelnosci wiec chyba nie o to chodzi? a jesli chodzi o dmuchanie to nigdzie niec nie dmucha (oprocz tych dziurek)

0
  • #11 02 Maj 2005 15:09
    plik4
    Poziom 26  

lepiej je uszczelnij ale to trzeba bylo odrau mówic ze ty tym snieciesz w samochodzie. Otuż w samochodzie to wogole inna historia niz w domu gdyz wystepuje tam duzo mniejsza a przedewszystkim szczelna kubatura a co za tym idzie to cisnienia wytwazane w takim samochodzie sa duzo wieksze. Co za tym idzie glosnik musi byc do tego przygotowany. Duzo jest tlumacznia wiec tak w skrocie opisalem. Ale zamiast katowac i wymieniac domowe glosniki wsadz tam jaka tube samochodawa i tyle. A tak dopuki nie wymienisz na samochodowe to tak bedzie ale znowu jak wlozys samochodowe to kolumna straci to co potrafila wydac. Wiec nie ma sensu takie kombinowanie.

Porónanie takie proste :

Postaw kolumne glosnikami do konta (rogu) pokoju i posc na 100% mocy dlugo nie pogra.

0