Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyj±tek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Daf 105 - znika ci¶nienie po naci¶nięciu pedału hamulca

23 Wrz 2014 18:36 2586 14
  • Poziom 11  
    Witam, po naci¶nięciu pedału hamulca 3 krotnie ci¶nienie powietrza spada do 5 atmosfer jaka może być przyczyna dziękuje za odpowiedz.
  • Specjalista - Samochody Ciężarowe
    Nadmierne ubytki powietrza z układu hamulcowego w postaci np pękniętej membrany w którym¶ z siłowników (ci±gnik lub naczepa) pęknięte lub przetarte przewody hamulcowe itp.
  • Poziom 11  
    membramy s± dobre nie słychać żeby z nich powietrze uciekało duży ubytek powietrza jest tylko przy wcisnięciu pedału hamulca
  • Specjalista - DAF Trucks
    Jeżeli jest to razem z przyczep± to jest to normalne zjawisko.Tak raczej powinno być o ile nie masz wycieków powietrza i wszystko jest oryginalne (szczególnie zbiorniki powietrza).
  • Poziom 11  
    sam ci±gnik bez przyczepy wcze¶niej było dobrze wiem że w dafie s± małe zbiorniki powietrza nie powinno być tak że po naci¶nięciu 3 razy spada na 5 atmosfer podczas pracy silnika
    SprawdĽ regulacje wszystkich hamulców (zacisków hamulcowych) - jeżeli samo regulator w którymkolwiek zacisku nie działa to siłownik hamulcowy porusza się w pełnym zakresie skoku co w kwestii jego objęto¶ci oznacza ogromne zapotrzebowanie na powietrze.
    A jest różnica w spadaniu powietrza przy zaci±gniętym hamulcu ręcznym i zrzuconym ręcznym, czy nie ma różnicy ?
  • Poziom 11  
    jak zaci±gnę ręczny nic się nie dzieje ci¶nienie nie spada tak jak przy naci¶nięciu pedału hamulca
    SprawdĽ jak spada ci¶nienie po naci¶nięciu hamulca nożnego przy zaci±gniętym ręcznym i to samo przy zrzuconym ręcznym.
  • Poziom 15  
    Tak jak przedmówc± plus banalna, ale często zapominaj± sprawa woda w zbiornikach.
  • Poziom 11  
    jaka woda nie wiem o czym piszesz
  • Poziom 13  
    Odkładaj±ca się woda w zbiornikach powietrza zmniejsza jego objęto¶ć więc efekt moze być taki jak opisujesz, że brakuje wiatru b. szybko.
    na spodzie każdej butli masz zawór do spuszczania powietrza i wody.
    Zobacz czy nie ma jej w zbiornikach.

Poza tym z moich skromnych do¶wiadczeń jako użytkownika 4 sztuk takich pojazdów wynika iż bardzo często przyczyna problemów z powietrzem w dafach, np. nie dobijanie do 10.5 atmosfery, zrzucanie powietrza w dziwnych okoliczno¶ciach, zrzucanie do zera wiatru na pauzie 9tce itp. jest bardzo często odpowiedzialna podstawa osuszacza.
    W ci±gu roku 3 sztuki wymieniłem.
    odradzam zakup chińskiego zamiennika, tylko knorr.
  • Poziom 22  
    Chyba niema zamiennika na knorra z czasówk±. Przynajmniej ja sie nie spotkałem.
  • Poziom 11  
    piszesz kolego o podstawie osuszacza czy wiesz jak to sprawdzić nie mogę doj¶ć z tym do tej pory , a ostatnio zauważyłem że po 3 godz. powietrze spada na zero

Dodano po 28 [minuty]:

wiesz u mnie nic nie słychać żeby gdzie¶ uciekało i tak jak pisałem wcze¶niej 3 razy naci¶niesz pedał hamulca lub sprzęgła i powietrze schodzi do 5
  • Poziom 13  
    w przypadku podstawy to raczej chyba tylko podmiana na inna sprawna wchodzi w gre.
    miałem jeszcze taki przypadek w jednej ze swoich 105tek. powietrze szybko uciekało a nie było łlychac gdzie. winnym okazal sie elektrozawór hamulca górskiego. mozna do niego dojsc tylko od spodu na kanale i czesto nie słychac jak z niego ucieka powietrze. znajdziesz go w okolicach podstawy olejowej po prawej stronie.
  • Poziom 11  
    małe ubytki w układzie jakby samo troche sie poprawiło