Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ECSYSTEM
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozdzielenie kabla VGA + łączenie dwóch kabli VGA w jeden.

Revotur 23 Wrz 2014 19:30 603 0
 • #1
  Revotur
  Poziom 8  
  Witam serdecznie po raz kolejny.

  Mam pytanie odnośnie połączenia dwóch układów TV. Pomysł dość kosztowny bo przekracza 300 zł więc wolę się spytać czy coś takiego zadziała zanim zainwestuje.

  Nauczony poprzednimi radami forumowiczów i sugestiami załączam poglądowy rysunek.


  Na rysunku są dwa układy KASA i ZAPLECZE. Sygnał z komputera K1 w kablu VGA ma się rozdzielać na dwa sygnały przy pomocy pasywnego Splitera VGA. Następnie kablem VGA sygnał idzie 30m aż do urządzenia o nazwie "2 Ports PS/2 KVM Switch" (link do urządzenia na końcu postu) do układu ZAPLECZE. Urządzenie zwyczajowo służy do aktywnego łączenie dwóch sygnałów wizji z dwóch komputerów do jednego monitora. Docelowo na E2 ma być wyświetlany obraz z K1 i K2 na przemian.

  Wszystko działa na papierze :)

  Rozmawiając z sprzedawcą w sklepie komputerowym i producentem i dowiedziałem się, że urządzenie "2 Ports PS/2 KVM Switch" będzie działać sprawnie tylko kiedy będzie bezpośrednio podłączone pod dwa komputery. Nikt nie daje gwarancji, że to będzie działać kiedy zamiast jednego komputera będzie urządzenie typu Spliter VGA.
  Pytanie brzmi, co o tym sądzicie? To będzie działać? Sygnał będzie dość silny?

  Co może mieć znaczenie "2 Ports PS/2 KVM Switch" wspiera bardzo wiele systemów ale K2 to Rejestrator cyfrowy do telewizji przemysłowej z własnym systemem i specjalistycznym oprogramowaniem.

  Link
 • Sklep ECSYSTEM