Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Łucznik 884 - Nie szyje zygzakiem

23 Sep 2014 20:34 12588 24
  • Level 20  
    Witam.

Jest taki oto problem. W/w maszyna szyje dobrze ściegiem prostym . Po przełączeniu na zygzak, igielnica zamiast zmienić swoje położenie z lewej strony na prawą wtedy, gdy wykonuje ruch do góry, robi to wówczas, gdy igła jest w pozycji dolnej, pod płytką ściegową. Gdzie szukać przyczyny.

Poniżej link do filmu obrazującego zaistniały problem.

Z góry dziękuję za porady.

jaco2002
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 16  
    Wina tkwi w ustawieniach między ślimakiem, a kołem z krzywkami :)
  • Level 20  
    A czy uważasz, że jest szansa aby samodzielnie ( tzn.przy usilnej pomocy forumowiczów ) usunąć usterkę, czy raczej jest to niemożliwe?? :cry:
  • Level 16  
    Jak najbardziej, można samemu, pokażę, ale to dopiero jutro na zdjęciach jak to ma być ustawiony ślimak i koło z krzywkami, mam taką maszynę :)
  • Level 20  
    Będę niezmiernie wdzięczny za okazana pomoc. :lol:

Czy w/g Kolegi będzie to wiązał się z koniecznością wymiany ślimaka, czy raczej doszło do rozregulowania ustawień fabrycznych?
  • Level 16  
    Proszę popatrzyć na ślimak i sprawdzić czy się nie wyrobił, albo czy się nie wyrobiła zębatka mechanizmu z krzywką :)
  • Level 16  
    Zdemontuj krzywki znajdujące się na tym kole zębatym, tzn musisz pierw zdjąć nasadkę, wykręcić wkrętkę i wyjąć krzywki, aby mieć lepszy dostęp do ślimaka.
    Teraz ustawienia:
    Podciągacz nici ma znajdować się w tej o to pozycji jak na obrazku, i wkręt pierwszy usytuowany jak na drugim obrazku.
    Łucznik 884 - Nie szyje zygzakiem Łucznik 884 - Nie szyje zygzakiem
    Następnie przekręć kołem, podciągacz nici ustaw w tej pozycji, i wkręt na ślimaku powinien znajdować się w tej pozycji.
    Łucznik 884 - Nie szyje zygzakiem Łucznik 884 - Nie szyje zygzakiem
    Następnie bolec (tak jak wkręt "1") powinien się znajdować w tej pozycji, chodzi o bolec koła zębatego, na które zakłada się krzywki, powinien znajdować się w tej pozycji, jeżeli tak nie jest, wyreguluj to w ten sposób, przesuwając ślimak w prawo.
    Kilka nagrań:

Nagrania nie najlepsze, ale myślę, że chociaż trochę pomogłem, jakbyś czegoś nie wiedział pisza :)
  • Level 20  
    Dzięki Kol. Norwidus za fotki i filmiki!

Niestety, nie udało mi się ustawić poprawnie zygzaka. Podejrzewam , że winą jest luz na wale głównym maszyny. W miejscu, gdzie przechodzi on przez panewkę w korpusie po stronie igielnicy mam luz ok. 5 -6 milimetrów. Znalazłem jakieś szczątki podkładki, tak więc maszynę będę musiał oddać w ręce fachowca,sam raczej sobie z tym nie poradzę. :cry:

Napisz mi proszę, z łaski swojej, czy w Twojej maszynie też masz tak duży luz na wale głównym?
  • Level 16  
    Tzn jaki luz ? Jak chcesz możesz przysłać mi maszynę do szycia, postaram CI się ją naprawić, jak coś to pisz na pw :)
  • Level 20  
    Wał główny na którym umieszczony jest m.in. ślimak od zygzaka , przechodząc przez korpus maszyny w lewą stronę, zabezpieczony jest szerokim na ok. 1 cm. pierścieniem. Pomiędzy korpusem a rzeczonym pierścieniem były jakieś podkładki, resztki znalazłem w omawianym miejscu. Gdy maszyna szyje zygzakiem, to w momencie gdy popychacz "wspina" się na górną część krzywki , kasuje ten luz ale przez to igielnica nie przesuwa się w prawo. Nie wiem, czy jest przedstawiłem to w zrozumiały sposób...
  • Level 16  
    Dokładnie wiem, która to część, tylko zastanawia mnie to, w jaki sposób mogła się popsuć, pewno w domu mam taką uszczelkę, muszę poszukać. Mam pełno części z 3 porozbieranych maszyn. :D
  • Level 11  
    No właśnie potwierdziło się, że to ta podkładka - pytanie tylko - gdzie ją można kupić? lub ewentualnie z czego można ją wyrzeźbić?
  • Level 11  
    Ponawiam pytanie skąd lub z czego wykombinować taką podkładkę?
  • Level 16  
    Jakąś tanią maszynę Łucznik 884, 834, 877, 827 na allegro Singer 834, 518.
  • Level 1  
    Witam.
    Czy wymiana tej podkladki jest skomplikowana? Czy trzeba rozbierać całą maszynę i może dojść do rozlegulowania jej? :) mam ten sam problem. Po wciśnięciu w miejsce tego oringu, gumowej uszczelki igła chodzi prawidłowo. Oczywiście uszczelki nie zostawie bo jest nacięta i przy większych obrotach ją wywali.
  • Level 11  
    Oj wymiana to już spora naprawa- trzeba wyjąc cały wał. Cała maszyna do rozkręcenia no i później do wyregulowana. Tak więc zabawy jest sporo.
  • Level 25  
    Witam,nic nie trzeba wymieniać tylko poluzować tuleję przy tej podkładce i ją docisnąć do lewej strony a wał w prawą stronę i wszystko będzie ok .Nigdy tej podkładki plastikowej nie wymieniałem za drogi był by koszt naprawy a maszyny naprawione śmigają. Powodzenia

Dodano po 48 [sekundy]:

Witam,nic nie trzeba wymieniać tylko poluzować tuleję przy tej podkładce i ją docisnąć do lewej strony a wał w prawą stronę i wszystko będzie ok .Nigdy tej podkładki plastikowej nie wymieniałem za drogi był by koszt naprawy a maszyny naprawione śmigają. Powodzenia
  • Level 11  
    Ja wymieniłem tą podkładkę- trzeba wyjąc cały wał, potem wyregulować i wszystko śmiga jak nowe.
  • Level 2  
    Witam, mam taki sam problem z podkładką wału głównego. czy gdzieś jest opis jak to zrobić samemu. Proszę o pomoc
  • Level 11  
    Oj nikt tego raczej nie opisał - musisz rozkręcić całą maszynę. Wyjąć wał i zamontować nowe koła zębate. Jak będzie dobrze szło to w ciągu dniówki się wyrobisz łącznie z ustawieniami maszyny.
  • Level 2  
    Dzięki, jak przyjdzie podkładka to będę próbował wyjąć ten wał i założyć nową podkładkę. Jeżeli mi się uda złożyć i uruchomić dam znać na co zwrócić uwagę.
  • Level 25  
    Pisalem wcześniej nie trzeba wymieniać tej podkładki tylko dosunąć tuleję wału żeby nie było luzu.Podkładka jest stosowana żeby było ciszej ale bez niej wszystko śmiga i nie odczuwa śię głośniejszej pracy .naprawiam maszyny i nie wymieniam tych podkładek za duży koszt dla klienta.
  • Level 11  
    Jako podkładki można użyć uszczelki fibrowej 1/2 " dostępnej w każdym sklepie instalacyjnym. Aby ją założyć trzeba ją rozciąć w jednym miejscu, tuleję metalową na wale maksymalnie odsunąć w prawo (po zluzowaniu śrub mocujących), założyć uszczelkę i tuleję dosunąć do poprzedniego położenia. U mnie śmiga.