Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

automatycznie wstawianie formu造 przy kopiowaniu arkusza

23 Wrz 2014 21:06 1188 5
  • Poziom 11  
    Witam
    potrzebuje kilku porad odno郾ie excela
    1. Formu喚 lub makro do automatycznego wstawiania formu造 przy kopiowaniu arkusza. Przyk豉d: w arkuszu2 w polu B2 jest formu豉 =DANE!H5 czyli przenosi mi warto嗆 z arkusza DANE pola H5 i teraz przy kopiowaniu arkusza2 i zmianie nazwy na arkusz3 chce 瞠by w polu B2 by豉 formu豉 =DANE!H6 itd.
    2. formu喚 lub makro do automatycznego wstawiania zdj璚ia jpg. do arkusza w zale積o軼i od warto軼i w polu A1. Przyk豉d w arkuszu w polu A1 jest warto嗆 156 i 瞠by automatycznie wstawi obraz o nazwie foto1.jpg w kolejnym arkuszu w polu A! jest warto嗆 157 瞠by automatycznie wstawi obraz o nazwie foto2.jpg itd.

Czy jest to wykonalne czy musz to robi r璚znie.
    Pozdrawiam
  • Poziom 23  
    Jak dla mnie to troch jest za ma這 informacji.
    Zmiana formu造 - zawsze przy skopiowaniu ma by przej軼ie o jeden wiersz w d馧? Czyli jak skopiuj jeszcze jeden raz arkusz to ma by odwo豉nie do kom鏎ki H7 w arkuszu "DANE"? Zawsze ten arkusz DANE b璠zie si nazywa DANE?
    Co do obrazka to ile ma by obrazk闚 i jak ma wygl康a zale積o嗆 pomi璠zy numerem wpisanym w kom鏎ce a wstawionym obrazkiem.
  • Poziom 11  
    Co do pierwszego pytania to juz sobie poradzi貫m, a tych obraz闚 ma by oko這 150 ich nazwa to 0001.jpg, 0002.jpg, 0003.jpg. itd. i zale積o嗆 obrazka do kom鏎ki b璠zie taka 瞠 je瞠li w kom鏎ce b璠zie wpisana warto嗆 0001 to wstawi si obraz 0001.jpg.
  • Poziom 23  
    Obrazy s w konkretnym katalogu, kt鏎y zawsze b璠zie na tym samym dysku i partycji i b璠zie mia ten sam adres?
    Czy zmiana obrazka ma nast瘼owa automatycznie po zmianie wpisu w kom鏎ce?
  • Poziom 11  
    Dok豉dnie tak obrazy b璠 w konkretnym katalogu a zmiana ma nast瘼owa po zmianie warto軼i w kom鏎ce.
  • Poziom 23  
    Ma這 eleganckie, bo kasuje wszystkie rysunki po zmianie czego w arkuszu i wstawia od nowa. Ale jak usi逝j usuwa tylko jeden rysunek ko這 zmienionej kom鏎ki to nie wiedzie czemu kasuje mi wszystkie rysunki. Czyli Zeszyt1 dzia豉 ale jest ma這 elegancki, a Zeszyt2 po prostu nie dzia豉 bo kasuje wszystko mimo, 瞠 powinien tylko obrazek ko這 kom鏎ki gdzie zmieniono nazw.
    W kodzie VBA trzeba r璚znie zmieni 軼ie磬 dost瘼u do katalogu ze zdj璚iami.