Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[A4 B5] - Ksenon - co się dzieje

23 Wrz 2014 21:47 1017 3
 • Poziom 12  
  Około 3 tygodni temu jeden z reflektorów przestał świecić. Na drugi dzień znów świecił, ale w drodze znów zgasł. Raz świecił, a raz nie. Nie miało znaczenia czy na ciepłym czy zimnym silniku.

  Wyglądało to tak:

  http://www.youtube.com/watch?v=LuFy5Mjnnc0

  Powiem tylko tyle, że żarnik jest praktycznie nowy, bo zakładałem go ok. 3 miesiące temu. Z tym żarnikiem zrobiłem maksymalnie z 2000km. Kupione w dwupaku firmy Osram.

  Wczoraj miałem zapalony samochód, żarniki świeciły, miałem podniesioną maskę, bo dolewałem płynu do spryskiwaczy. Zamykając maskę przy uderzeniu żarnik znów zgasł (nie wiem czy to przypadek czy nie). Od tamtej pory nie zaświecił się ani razu.

  Dziś wyjmuję żarnik i widzę coś takiego:

  [A4 B5] - Ksenon - co się dzieje [A4 B5] - Ksenon - co się dzieje [A4 B5] - Ksenon - co się dzieje

  W tym elemencie, który wciska się w żarnik (taka wtyczka) też jest czarne. Włożyłem inny żarnik i świeci. Wydaje się w porządku, ale ignorując przyczynę mogę kolejny raz narazić się na koszty. Co mogło być przyczyną tej sytuacji? Czy wina leży po stronie żarnika, przetwornicy czy jeszcze czegoś innego. Niedawno wymieniałem akumulator, ale to chyba nie ma z tym nic wspólnego.

  Proszę Was o pomoc, o opinie.
 • Pomocny post
  Poziom 34  
  W xenonach jest spore napięcie albo coś nie łączył albo było przebicie do masy. Ja dla spokoju wymieniłbym żarnik i jego gniazdo. Lepiej nie ryzykować pożaru pod maską. Co do przyczyny to wygląda na źle założoną wtyczkę od żarnika.
 • Pomocny post
  Poziom 43  
  Brak kontaktu na wtyku żarnika. Jak jest co to prządnie wyczyść styk boczny dognij i powinno działać. Sprawdź czy zaczep w nim nie jest pęknięty ten co wchodzi na wąsy żarnika.
 • Poziom 12  
  Dziękuje za pomoc. Teraz już dobrze świeci.