Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uszkodzony karter STIHL MS250

23 Wrz 2014 22:19 4599 4
  • Poziom 7  
    Witam,

Czy spotkał się ktoś z Was z uszkodzonym karterem w okolicach pompki oleju?

Moja pilarka nie miała smarowania więc chciałem to naprawić.
    Po wyjęciu starej pompki i założeniu nowej okazało się że karter w pobliżu pompki jest przetarty i pompka zaciąga powietrze przez szparke.

Co spowodowało takie obtarcie?
    Ślimak pompki oleju wygląda jak nowy a sprężynka na ślimaku niczego nie dotyka.
    Na zdjęciach widać jak stara pompka została ścięta.

Czy jest jakiś sposób naprawy czy wymienić karter?

Dodam tylko że pilarka od nowości była więcej w serwisach gwarancyjnych niz w użyciu. Zawsze coś tam w ramach gwarancji naprawiali. Jeden raz nawet oddali z zatartym tłokiem i cylindrem. Uszkodzony karter STIHL MS250
    Pozdrawiam wszystkich
  • Poziom 1  
  • Poziom 17  
    Widziałem taki przypadek - bęben sprzęgła wytarł okrągłą szczelinę, luz na łożysku bębna sprzęgła był tak duży.
    W twoim przypadku wygląda to trochę inaczej - uszkodzona część narobiła spustoszenia.
  • Poziom 9  
    Rycho T ma rację, to osłona z napisem TOP była nieprawidłowo założona. Do wymianu karter.
  • Poziom 2  
    Witam
    Mi też identycznie wytarł się karter. Powodem było to że spadł pierścień seger od bębna co spowodowało wypadniecie łożyska igłowego. Beben miał luz i wytarł karter i nie było smarowania. Kartera nie trzeba wymieniać. Ja odpaliłem lutownice pobrałem z osłony troche plastiku za pomoca lutownicy i zaspawałem szczelnie. Druga możliwościa jest próba zaklejenia slikonem do uszczelniania miski ale to może okazać sie mało skuteczne