Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Scenic 2 1.9 DCI - Po zdjęciu drążka kierowniczego Piasta mocno skręca..

jarecho 23 Sep 2014 22:55 1563 17
    jarecho
    Level 11  
    Witam Panów.

Mój samochód to:
    Renault Scenic 2 1.9DCI 2005r

Przyszło mi w końcu by wymienić drążek kierowniczy,
    po wybiciu drążka od strony kierowcy okazało się że piasta momentalnie skręciła w prawo z dosyć dużą siłą, zdjąłem wiec łącznik stabilizatora żeby zobaczyć co jest grane (do niczego nie doszedłem) narobiłem sobie tylko kłopotu ponad pół godziny męczyłem się by założyć ten łącznik, choć wcześniej nie miałem z tym problemów (jakby był za długi).

Czy to jest normalne?

po drugiej stronie jest OK

Chciałbym dodać że przy skręcaniu w lewo i prawo słychać głośne trzaski i zgrzyty właśnie po tej stronie gdzie mam problem z łącznikiem.

Mam wrażenie że te zgrzyty dobiegają z łożyska Mcphersona.
    Wymiana łożyska nic nie dała.

Z góry dziękuję.

Jarek
    wartata
    Level 15  
    jarecho wrote:
    po wybiciu drążka
    że co????
    jarecho wrote:
    Czy to jest normalne?
    Oczywiście
    jarecho wrote:
    Wymiana łożyska nic nie dała.
    a poduszki?
    ozon79
    Level 13  
    Wez strzykawke i igłe wlej troszkę oleju w manszete sworznia dolnego
    milejow
    Level 43  
    Miałeś podniesione tylko jedno koło więc się nie dziw :D Drążek się odkręca, wybija się końcówkę drążka ze zwrotnicy.

Dodano po 1 [minuty]:

ozon79 wrote:
    sworznia dolnego

A widziałeś tam kiedyś górny sworzeń, i po h....j ten olej?
    ozon79
    Level 13  
    Nie górny tylko dolny napisałem.
    A całkien niedawno miałem c5 . Skrzypi i skrzypi, szukam i szukam, i znalazłem, właśnie w sworzniu sucho jak w studni w Afryce.
    milejow
    Level 43  
    Sworznie się wymienia, nie reanimuje.
    markslew
    Level 27  
    ozon79 wrote:
    Skrzypi i skrzypi, szukam i szukam, i znalazłem, właśnie w sworzniu sucho

Zrobisz zastrzyk, ucichnie, zapomnisz, a potem kiedyś strzeli i jesteś na drzewie.

milejow wrote:
    Sworznie się wymienia, nie reanimuje.

Dokładnie.
    blondyn26044
    Level 11  
    Sworznie zwrotnicze jak już skrzypią, to tylko wymiana, żadne dolewanie oleju. Znam dwa przypadki, że jak skrzypiał sworzeń zwrotniczy to z czasem wypadł. Całe szczęście nikomu się nic nie stało. Nigdy nie reanimowałem sworzni ale te dwie sytuacje przekonały mnie, że jak skrzypi to od razu wymiana.Jeśli klient nie chce wymienić sworznia od ręki to podpisuje papier, że odbiera auto na własną odpowiedzialność z uszkodzonym sworzniem zwrotniczym. Koszta wymiany nie zbyt duże w większości aut a problemu można sobie narobić co niemiara.
    domex32
    Moderator of Cars
    Albo masz pękniętą sprężynę, albo łożysko mcpersona, ewentualnie górne mocowanie do dupy.
    milejow
    Level 43  
    Domex, miał podniesione jedno koło, jak wybił końcówkę drążka to naprężony stabilizator pociągnął łącznikiem zwrotnicę i stąd całe zdziwienie.
    domex32
    Moderator of Cars
    No w sumie tak, tylko skąd te zgrzyty?
    ozon79
    Level 13  
    Metoda ze strzykawką jest mało inwazyjna, szczególnie na kieszeń.Pozwala nam wykluczyć,lub ustalić przyczyne zgrzytania.
    jarecho
    Level 11  
    Panowie.. wymieniłem sworzeń i bez zmian! Łożysko persona tez wymieniłem jakiś czas temu i też lipa..
    Chciałbym dodać że na kierownicy nie ma żadnego luzu i nawet nic nie czuć.

Dziś trzaski były tak głośne że przypadkowy facet się zainteresował bo jechałem z dziećmi.

trudno cokolwiek zdiagnozować przy tym hałasie!

Jutro wam nagram dyktafonem przykładowe audio.

jak pogoda będzie lepsza zabiorę się za to jeszcze raz.
    domex32
    Moderator of Cars
    Ty nie czekaj tylko postaw to do mechanika, niech zdiagnozuje albo też naprawi, tym bardziej że z dziećmi jeździsz !
    jarecho
    Level 11  
    Czy może mi ktoś polecić uczciwego mechanika w Ostrowie Wielkopolskim?

Jakiś rok tego regenerowałem wtryski w dosyć poważnej firmie w Ostrowie.. Po dwóch tygodniach ściemniania z ich strony postanowiłem ich odwiedzić i co zastałem?
    Mój samochód był na podnośniku, pod spodem rozłączonych kupa klamorów i do tego zdjęty zderzak! i gość kłamał mi w oczy że zakładali właśnie wtryski..

Po OK dwóch miesiącach na autostradzie w drodze do warszawy rozleciała się turbina.

W Warszawie na ulicy Himalajskiej powiedzieli mi że były świeże ślady grzebania - właśnie przy turbinie i do tego była skręcona na dwie luźno przykręcone śruby.

I dlatego boję się dać auto do mechanika.

W innych serwisach również oszukują. Jeden Pan przekręcił mi gwint przy półosi i tak zostawił:| ale to juz przy innym aucie.

Szkoda gadać!
    blondyn26044
    Level 11  
    Zgrzyty, trzaski.. rozumiem, że sprężyną się przyglądałeś i nie są nigdzie pęknięte? Sprężyny czasami wydają różne dziwne dźwięki przy skręcaniu kiedy są pęknięte.
    jarecho
    Level 11  
    Sprężyny są ok bo wymieniałem łożyska w kielichach.