Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AIWA NSX 999 MkII - jak nastawić karuzelę?

24 Wrz 2014 00:08 1044 2
 • Poziom 9  
  Witam,
  Od ponad roku jestem posiadaczem Aiwy i pomimo drobnych usterek byłem z tej wieży bardzo zadowolony. Niestety, jakiś miesiąc temu pojawił się problem z kompaktem: karuzela nie chciała załapać (nie czytało płyty na pierwszym talerzu, ale po 2-3 próbach się jednak udawało), czasem piosenka przeskoczyła. Niby nic, ale któregoś razu kieszeń się wysunęła, a karuzela zatrzymała się w połowie obrotu. Zdjąłem obudowę i okazało się, że laser się nie podnosi. Wykręciłem tackę na płyty i okazało się, że pasek na silniku obracającym karuzelę był już luźny i sparszały (pękł przy zdejmowaniu). Rozmawiałem z facetem, który takie rzeczy naprawia i on od początku sugerował, że ten pasek może być do wymiany. Z tym pewnie sobie jakoś poradzę, ale problem polega na odpowiednim skalibrowaniu karuzeli. Czy ktoś z bardziej doświadczonych użytkowników może służyć radą, schematem jak to zrobić? Ewentualnie, czy ktoś w moim mieście jest w stanie to dobrze naprawić (jestem z Lublina)?
  Dodam jeszcze, że po wsunięciu kieszeni wieża przez kilka minut jest bezczynna, po czym tacka się wysuwa (nawet jeśli ją wyłączę). Bywa tak, że wieża stoi z wysuniętą kieszenią na płyty kilka godzin. Podejrzewam, że to może być coś więcej niż tylko luźny pasek.
 • Poziom 22  
  Witam
  Przy uszkodzonym pasku, powinien ciągle pracować silnik talerza zmieniarki. W tym przypadku podejrzewam uszkodzenie taśmy zmieniarki (karuzeli), takiej jak ta -> http://www.impelshop.com/?item=20754
 • Poziom 9  
  Faktycznie problemem okazała się uszkodzona taśma. Po założeniu nowej "wszystko gra". Dziękuję za pomoc i pozdrawiam :)