Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zestaw głośników 5.1, Easy Touch, ET-681, uszkodzony wzmacniacz

Susxy 24 Sep 2014 01:22 735 1
    Susxy
    Level 1  
    Witajcie ! Choć z elektrody korzystam już długo, nadszedł moment w którym nie znalazłem na nim odpowiedzi na mój problem więc zwracam się do Was drodzy użytkownicy o pomoc.

Posiadam zestaw głośników 5.1 do komputera marki Easy Touch. Jak sama nazwa wskazuje łatwo go uszkodzić i po przeprowadzce niestety przestał on grać. Objawami przestania jest brak dźwięku w podstawowych głośniczkach ( przody, central, i tyły). O dziwo sam głośnik tonów niskich gra bardzo dobrze. Po otworzeniu wzmacniacza napotkałem 2 płyty główne ( jedna do 2.1, a druga do pozostałych głośników ), więc zdziwiło mnie czemu choć 2 głośniki nie działają.
    Teraz trochę informacji:
    - same 5 głośników działa bardzo dobrze,
    - transformator podaje napięcie, i wszystkie bezpieczniki wydają się w porządku ( sprawdzane omomierzem.

Jeśli macie jakieś sugestie, jak można naprawić ten sprzęt to bardzo bym prosił o wszelką pomoc :)

Pozdrawiam
    SERVICE-AV
    Level 39  
    Hmm , przyczyna na nic nie wskazuje, chyba że Ci spadło ze schodów i urwały się jakieś ścieżki z PCB ;)
    Jest w ogóle praca końcówek mocy? Na czym to zbudowano,poszukaj aplikacji , obmierz wokoło i spróbuj zasymulować działanie wzmacniacza.