Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Computer ControlsComputer Controls
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Corsa C 1.2 b LPG - na gazie falują strasznie obroty

24 Sep 2014 08:34 3039 8
  • Level 8  
    Na początek się przywitam.
    Cześć wszystkim.
    Nazywam się Damian mieszkam pod Warszawą. Od pewnego czasu jestem posiadaczem Corsy C. Otóż mam dwa problemy z moją corsinką ;

1) Po dłuższym postoju samochodu, wystygnięciu silnika, samochód wariuje na benzynie, nie ma siły jechać dławi się itd. Ale zauważyłem, że cieknie mi benzyna z filtra paliwa i moim zdaniem to jest przyczyna.

2) Ten problem jest najbardziej denerwujący. Przełączę samochód na gaz i się zaczyna cyrk. Co jakiś czas obroty wskakują na 1500 i spadają do 500, i tak kilka ray.

A teraz powiem co wymieniłem:
    -cewka używana
    -przepływomierz założyłem używany ale na pewno dobry ponieważ błąd nie powraca.
    - zamiast takich 4 cewek mam nową listwę założoną do gazu
    - wymieniony filtr gazu
    - rozrząd (łańcuszek)
    - uszczelniony cały silnik
    - wymieniony olej

I teraz tak błędów na kompie brak, ponieważ nie wyświetla się żadny kod po wciśnięciu hamulca i gazu. Wcześniej miałem P0130 i P0170 wymieniłem przepływkę i odpiąłem akumulator i błędy zniknęły ;)

Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź.
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Level 24  
    Witam!
    Jaka wartosc pokazuje przeplywomierz na wolnych obrotach?

pozdrawiam
  • Level 8  
    Wszystko w normie. Dodam, że później na benzynie jest dobrze trwa to duszenie tylko przez moment. Wymienię filtr paliwa dzisiaj i zobaczę czy problem dalej występuje po konsultacji dowiedziałem się, że może tracić ciśnienie przez to i źle podaje benzynę.Bardziej interesuje mnie ten drugi błąd. Z tym takim falowaniem.
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Level 10  
    Dobry trop. sprawdź ciśnienie na listwie wtryskowej, może pompa paliwa stała się po prostu niewydolna i czas na nową.
  • Level 8  
    Po wymianie filtra nic się nie zmieniło. W między czasie byłem u gazownika i powiedział mi że mam źle ustawiony zapłon, ale czy takie cyrki mogłyby się dziać przy zapłonie ?
  • Level 8  
    Pierwszy problem rozwiązany.

Otóż kupiłem Sobie STP do czyszczenia wtrysków wlałem benzyny 98 oktanów z Lotosu. Kupiłem także środek do czyszczenia przepustnic.

Zajechałem do domu zacząłem odkręcać przepustnicę:
    -(najpierw odmę)
    - później zacząłem odkręcać przepustnicę i o dziwo jedna śrubka była nie dokręcona
    ( ciągnął chyba tędy lewe powietrze, ale nie wiem)
    -wyczyściłem przepustnicę, odmę, węże od odmy
    -złożyłem wszystko, zapaliłem silnik i podczas pracy silnika wpsikiwałem ten preparat do środka.

Od tej pory samochód ciągnie jak miły na PB. A syfu co nie miara było w tych elementach.

2) A odnośnie tych obrotów na gazie to sprawdziłem Cewke WN i daję wszędzie iskrę, także coś jest nie halo w gazie. Wyczytałem jeszcze, że EGR może być odpowiedzialny za objawy podobne do wyskakiwania zapłonu. ?
  • Moderator of Cars
    salik153153 wrote:
    byłem u gazownika i powiedział mi że mam źle ustawiony zapłon

Skoro ten gazownik ma taką wiedzę to na 99% masz źle zamontowaną i wyregulowaną instalację gazową.
  • Level 8  
    Spoko szukam dobrego gaziarza, ale ciężko... Denerwują mnie te obroty.
  • Level 14  
    Ja miałem to samo w oplu corsie z gazem . Opel miał przebieg ok.40000 km.W serwisie opla w Radomiu wymieniono cewkę zaplonową i 4 świece i problem zniknął.