Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

LCD SAMSUNG LE40S71B - zbyt ciemny obraz po wymianie płytki T-Con

mieszko I 24 Sep 2014 14:19 2286 1
    mieszko I
    Level 18  
    TV LCD SAMSUNG LE40S71B, usterka objawiała się brakiem obrazu, dźwięk i podświetlenie matrycy działa prawidłowo.
    Czyli obraz wskakiwał i gasł na przemian, lub przez dłuższy czas po uruchomieniu obrazu nie było, aż do całkowitego wygaśnięcia.
    Wymieniłem płytkę T-Con, logika: AUO T400XW01 V0 CTRL BD. 06A60-1A na dokładnie ten sam model (zakupiona w sieci z opisem sprawdzona, sprawna),
    po wymianie obraz jest zbyt ciemny (zwłaszcza chodzi o drugi plan), nawet po ustawieniu kontrastu i jasności na 100%.
    Szukać innej płytki logiki, czy jest możliwość podjechać parametrami w menu serwisowym :?:
    mieszko I
    Level 18  
    Wykręciłem kupioną płytkę i ponownie zamontowałem starą, która działała czasem w kratkę.
    Przed montażem przelutowałem starą płytkę, czyli wszystkie złącza i układy scalone, w dalszym czasie brak obrazu :cry:
    Po zdjęciu pomiarów, brak napięcia wyjściowego na stabilizatorze U15 +3.3V, napięcie +5V dochodzi lecz nie wychodzi,
    lecz dociskając scalaka U15 napięcie na wyjściu się pojawia, przyczyna to wewnętrzne pęknięcie struktury układu scalonego.

Następnie zabrałem się za kupioną płytkę w której obraz był przyciemniony, przyczyną przyciemnienia był uszkodzony element B603, czyli szyna zasilająca wtyczkę J4 +15V.
    Czyli nie zawsze sprawdzona, sprawna, testowana oznacza sprawną na 100%,
    - gość od którego kupiłem płytkę mówi że pochodziła ona od TV z pękniętą matrycą,
    zamontował ją i testował, mówi że treść obrazu była, lecz nie miał wzorca jakie obraz powinien mieć parametry.

LCD SAMSUNG LE40S71B - zbyt ciemny obraz po wymianie płytki T-Con

TV działa, obraz prawidłowy, użytkownik zadowolony. :D