Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hormann - Promatic 2 - Zwiększenie zasięgu pilota do bramy garażowej

24 Wrz 2014 15:57 6387 7
 • Poziom 10  
  Użytkuję dwie bramy garażowe z napędami Hormann Promatic 2. Problem jest z zasięgiem pilota. Używany z wnętrza samochodu działa dopiero jak stoję pod bramą autem. Biorąc pod uwagę powolne otwieranie bramy to dość denerwujące. Chciałbym bramę otwierać dojeżdżając już do niej, np z 50m.
  Nie wiem jakie są możliwości zwiększenia zasięgu. Z płytki napędu (z dodatkowej płytki - pewnie ze sterownikiem radiowym) wystaje kawałek kabelka jak na zdjęciu poniżej:
  Hormann - Promatic 2 - Zwiększenie zasięgu pilota do bramy garażowej

  Na alledrogo widziałem zestawy antenka 868 MHz z kabelkiem 5m. Zastanawiam się co z tym zrobić. Czy można podłączyć taką antenę zewnętrzną? Jak to zrobić skoro tu mamy zwykły kabelek a zestawy z anteną mają chyba koncetryk z tego co widac na zdjęciach. zy nie wystarczy dolutowanie kabelka 30 cm i wystawienie go poza obudowę napędu? (ten istniejący jest schowany w środku)
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 10  
  Wymontowałem płytkę, dolutowałem biały kabelek. Zakupiłem na alledrogo antenkę opisaną jak 433/868 - od firmy sprzedające różne akcesoria do bram więc wydaje się ok. Antenka zakończona jest kablem RG58 i pytanko jak go podłączyć - żyła centralna wiadomo w miejsce białego przewodu, ale co z ekranem kabla koncentrycznego? Nie podłączony nie będzie zbyt dobrze pływał na działanie anteny jak się domyślam, tylko gdzie na tej cholernej płytce go wpiąć? Obudowa napędu też jest plastikowa ;/
  Załączam aktualną fotkę. Może do masy silnika? (zielony kabelek zaznaczony - ale nie wiem czy to dobry pomysł. Może do któregoś z pinów wychodzących z macierzystej płytki - płytka "wifi" wygląda jak dołożona na wierzchu.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 10  
  A jakieś drobne wskazóweczki jak znaleźć masę: płytkę mam - off-line - wyjęta z napędu. Miernik uniwersalny mam. Ale zawód niestety informatyk (z zamiłowania domowy elektryk-kombinator ;P) Czy na takiej niepodłączonej można znaleźć masę? Używam omomierza z miernika (jaki zakres - nic nie uszkodzę w płytce?)?
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 10  
  No chyba tak prosto nie będzie. Mała płytka, która jest dołączona do płyty głównej nie posiada kondensatorów. Wyraźnego drugiego miejsca podłączenia nie ma. Pewnie nikt nie myślał o normalnej antenie. Przejścia bezpośredniego pomiędzy złączem anteny a którymś z 7 pinów łączących płytki nie ma - co wydaje się logiczne. Bo to mała płytka zawiera moduł sterownika radiowego jak myślę, a na dużą przekazuje pewnie tylko "impuls" i ew. jakiś sygnał programowania czy coś. Podłączyłem tylko żyłę gorącą z 4m kabla z anteną - ale to nie wpływa na polepszenie zasięgu. Jakieś pomysły?
 • Poziom 10  
  Pooglądałem jakieś filmiki na YT i po nich podłączyłem ekran kabla RG do obudowy silnika. Trochę to polepszyło zasięg pilota ale szału nie ma. Nie tak jakbym oczekiwał. Być może problemem jest to, że żyłą gorąca z anteny jest odsłonięta kilka cm przed płytkę. Może założenie ekranu aż do samej płytki spowoduje poprawę zasięgu? Brak już mi pomysłów. Jak antena leży teraz na okienku to jadąc z tej strony mogę otworzyć bramę z jakiś 15-20m, natomiast z drugiej strony podjeżdżając działa dopiero jak stoją 6-7m przed bramą. Czy karoseria auta tak bardzo zagłusza sygnał? (nadajnik mam w pęku z kluczami przy stacyjce)