Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Arrow Multisolution Day
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka BEKO WMD25126T - nie działa migajacy przycisk reset

pralkafail 24 Wrz 2014 16:31 2307 4
  • #1 24 Wrz 2014 16:31
    pralkafail
    Poziom 2  

Witam,
    Mam problem z pralka BEKO WMD 25126T nie działa.Po włączeniu chwile buczy po czym zaczna migać przycisk reset.Sprawdziłem i oczyściłem odpływ i dopływ wody.Drzwiczki sie domykaja normalnie.Bardzo prosze o pomoc i rady w czym może być problem.

0 4
  • Arrow Multisolution Day
  • #2 24 Wrz 2014 18:35
    Kubus1842
    Poziom 14  

Pralka buczy, tzn buczy elektrozawór, który dostaje napięcie a nie dostaje bądź nie przepuszcza wody. (w związku z tym pralka nie napełnia się wodą i wyświetla błąd, w postaci mrugania diodą) Moja propozycja jest taka by odkręcić wąż od pralki i nad miską odkręcić wodę. Jeśli poleci woda to ok. Dalej sprawdzić sitko w elektrozaworze od strony nakręcania węża. Jeśli to nie pomoże należy zmienić elektrozawór.

0
  • Arrow Multisolution Day
  • #3 27 Wrz 2014 16:02
    pralkafail
    Poziom 2  

Cytat:
    Moja propozycja jest taka by odkręcić wąż od pralki i nad miską odkręcić wodę.
    Woda poleciała.
    Cytat:
    Dalej sprawdzić sitko w elektrozaworze od strony nakręcania węża. Jeśli to nie pomoże należy zmienić elektrozawór.
    Sitko w porządku. Elektrozawór jest sprawny, podmieniłem na identyczny ze starej pralki. Jeśli nadal podejrzany jest brak doprowadzenia wody to może problemem są elementy które doprowadzają napięcie do elektrozaworów? Tutaj jest widok płytki:
    Pralka BEKO WMD25126T - nie działa migajacy przycisk reset Pralka BEKO WMD25126T - nie działa migajacy przycisk reset Pralka BEKO WMD25126T - nie działa migajacy przycisk reset Pralka BEKO WMD25126T - nie działa migajacy przycisk reset
    Może problem są triaki Z0103MA które nie włączają zaworów. Te obok złącza trzypinowego z opisami "EV HOT, EV COLD1, EV COLD2"
    Ten element był trochę osmolony i zdaje się, słuchać lekkie buczenie z okolicy programatora (niegłośne). Sprawdziłem wszystkie przekaźniki, cewki chyba są sprawne (rezystancja 1,4kΩ na każdej)...

0
  • #4 12 Paź 2014 19:28
    pralkafail
    Poziom 2  

Zmagań ciąg dalszy, wylutowałem wszystkie triaki i sprawdziłem je zarówno multimetrem jak i wstawiłem do układu, który wyglądał mniej więcej tak jak poniżej:
    Po zamknięciu S2 a potem S1, żarówka zaczęła świecić, natomiast nie zgasła po puszczeniu S1. Wymieniony został też stabilizator VIPer12A.

Pomimo tych wszystkich zmian pralka nadal zachowuje się tak samo. Zlokalizowałem źródło dzwięku. Jest nim pompa odpływowa. Jak sprawdzić czy nie jest uszkodzona? Na zaciskach mam ok 150Ω, a wiem, że nowa kosztuje ok 150 złotych. Być może jest problem z zamkiem?

0
  • Pomocny post
    #5 12 Paź 2014 23:42
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

pralkafail napisał:
    wiem, że nowa kosztuje ok 150 złotych.
    Po co Ci pompa za 150 zł? Kup silnik pompy, np.Link i po kłopocie.

0