Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Telewizor zamiast tablicy informacyjnej

fraksipon 24 Sep 2014 17:08 1200 3
    fraksipon
    Level 14  
    Proszę o słowa kluczowe do tematyki telewizorów, które służą do wyświetlania reklam, informacji.
    Nie wiem w jaki sposób tworzy się dane, czy wyświetlane są one w postaci filmów zdjęć czy tabelarycznie? Pewnie wszystkie, ale chciałbym poczytać o możliwościach, funkcjach, czy to po wifi czy po kablu. Ogólnie o środowisku pracy.
    satanistik
    Level 27  
    Ogólnie plazm się nie nadają - wypala się obraz statyczny na matrycy, LCD najlepiej z podświetlaniem LED gdyż świetlówki są mniej trwałe. Co do sterowania - można zastosować zwykły PC + oprogramowanie, PC w formie przemysłowego modułu + dysk SSD lub karta pamięci na system. Można też użyć odtwarzacz DVD, MP4 z wyjściem HDMI, tabletu z androidem lub czegokolwiek co ma wyjście HDMI/DVI lub chociażby composit video.
    fraksipon
    Level 14  
    Mogę prosić o podanie przykładowe nazwy oprogramowań?
    Fabjan
    Level 12  
    Witaj,
    Sam zastanawiam sie nad takim rozwiazaniem, czyli tv w witrynie sklepowej jako reklama. Szukam odpowiedniego telewizora i chyba wlasnie zdecyduje sie na plazme. Z tym ze u mnie nie bedzie statycznych obrazow tylko jak najbardziej dynamiczne (ma byc to rzucajaca sie w oczy reklama).
    Plazma dlatego, ze ma jasnosc na poziomie 1500cd/m2 a nie moge znalezc ledowego tv ok 42 cali o takich parametrach. Telewizory ze slaba jasnoscia beda slabo widoczne w dzien.
    Jako zrodlo, chce zastosowac mini komputerek raspberry pi. Material reklamowy bede robil w formie pokazu slajdow w programie impress lub podobnym.