Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wkretarka skill 9.6v a zasilacz z xbox

lukullus68 24 Wrz 2014 20:51 1089 3
  • #1 24 Wrz 2014 20:51
    lukullus68
    Poziom 2  

Witam

Posiadam wkrętarkę Skill 2005 9.6V. Akumulatory już się nie nadają do użytku. Chciałbym więc podłączyć ją pod zasilacz. Znalazłem na allegro zasilacz do Xbox.
    I tu mam pytanie do forumowiczów - czy wkrętarka uruchomi się pod takim zasilaczem i będzie normalnie działać?

Poniżej cytuję informacje z aukcji:
    "Zasilacz LED z chłodzeniem 12V 16.5A 203W XBOX 360

Zasilacz Microsoft DPSN-186CB-1 A 203W

Używany. Testowany 100% sprawny.
    Zasilacze pasują do XBOX-ów 360 (porównaj rodzaj wtyczki).
    Doskonale nadają się jako zasilacze do LED, automatów do bram i innego sprzętu.

Parametry zasilacza:
    12V 16.5A , 5V 1A , 203W
    Solidne wykonanie. Mocny
    Wbudowany wentylator dzięki czemu zasilacz się nie grzeje.
    Trzy kolorowa dioda LED sygnalizacyjna pracę zasilacza. (pomarańczowa zasilacz włączony do siec, zielona zasilacz pracuje, czerwona oznacza awarie)"

Proszę o odpowiedź

• #2 24 Wrz 2014 21:06
    marekhab
    Poziom 31  

Potrzebujesz zasilacza o napięciu 9.6V a nie 12V, do tego musi być dosyć mocny, w specyfikacji nic nie piszą jaki jest pobór prądu pod obciążeniem.

• #3 25 Wrz 2014 20:57
    lukullus68
    Poziom 2  

Owszem 12v to więcej niż ma moja wkrętarka, ale i tak ma już kilka lat. Różnica mocy co najwyżej skróci "żywotność" urządzenia, ale używam go sporadycznie. Zastanawia mnie ten zasilacz, gdyż ma spory amperaż. Czy wkrętarka na nim będzie działać, czy zabezpieczenie w zasilaczu odetnie napięcie? Nie wiem ile amperów może mieć moja wkrętarka na rozruchu i pod obciążeniem.

• #4 25 Wrz 2014 21:31
    marekhab
    Poziom 31  

Na Twoją odpowiedzialność, spróbuj włączyć bez obciążenia, co do poboru prądu z zasilacza to powinien byś niezły zapas.
    W końcu oryginalny akumulatorek ma tylko 1.2 A/h

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME