Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośniki Alphard WH651H82

30 Kwi 2005 02:13 3404 37
  • Poziom 11  
    Mial ktos moze do czynienia z takimi glosnikami, parametry calkiem interesujace jak na cene (90zl/sztuke), wiem ze dla niektorych to smieszny glosnik za taka cene :) ale ... Fs=38Hz, Qts=0,4.

Jakby jakis fachowiec chcial rzucic okiem to podaje linki

http://www.alphard.pl/gloshome.htm
    http://www.alphard.pl/pdf/gloshome/wh651h82.pdf

_______
    Przenioslem z AUDIO.
    tom

• Poziom 31  
    te parametry ze strony producenta to sobie można w du.. wsadzić prawdziwe parametry głośników alphard są zupełnie inne
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Nie oplaca sie, wszystkie parametry sa z kosmosu (moze poza srednicami)... Lepiej dolozyc conieco i zainwestowac w glosnik - tak, tamte trudno tak nazwac.
  • Poziom 19  
    Cześć!
    Miałem raz w rękach ten głośnik, membranę ciężko poruszyć, SPL raczej nie przekracza 80dB. W sklepie stał na półce bo ładnie wygląda, nawet sprzedawca go nie polecał.

Pozdrawiam!
    Alfrednovi
  • Poziom 26  
    wedlog mnie to alpierdy to jak musi byc to niech bedzie ale to badziew a za 90 zl to na bank upatrzysz cos na www.stx.pl i znacznie wiekszego a jezlei chcesz takiej samej srednicy i za ta cenen to patrz na Tonsila.
  • Poziom 11  
    Takie same opinie slyszalem o tonsilach i stx wiec juz sam nie wiem co o tym myslec :)
  • Poziom 43  
    ...ze niby jakie opinie? Takie jak o Alfredach?? Jesli tak to chyba miałeś kiepskich informatorów... :)

Poczytaj troszkę forum :D dowiesz się co i jak...

Pozdrawiam
  • Poziom 26  
    dokladnie... kretyni Ci powiedzieli bzdury i nigdy nie porownuj gowna typu alpierd do "potegi" tonsila !! :)
  • Poziom 11  
    plik4 napisał:
    "potegi" tonsila !! :)

z krzesla spadlem, mam w pokoju kolumny unitry kumpla, wszystkie glosniki tonsila wymienil na alphardy i kolumny graja nie do poznania :D
  • Poziom 18  
    Aż tak źle?!

Te głośniki w oryginalnych Unitrach były zapewne stare, przez co ich parametry uległy zmianie. Z tąd możliwa "poprawa", w którą nie wierzę.
  • Poziom 11  
    Skoro tak zachwalacie to moze moglby ktos polecic jakies glosnik niskotonowy, srednia 20cm, moze byc wiekszy, w cenie okolo 100zl z tym ze ma pociagnac rowniez srednie, kolumna dwudrozna. Np. GDN 20/40 ma Qts 0,7, wiec w gre wchodzi obudowa 150l :)

Ewentualnie moze ktos zna jakas www z realnymi parametrami glosnikow, bo skoro na stronie alpharda sciema, to co powiedziec o charakterystykach tonila :)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 26  
    tyyy MANE jezeli uparłeś sie na Alpierdy to se kup to twoje pieniadze my tylko chcieliśmy ci pomuc abyś nie kupil g... Sam zreszta chciales pomocy.
    A jezeli wystawiles ten temat poto zeby sie pochwalic ze kupijesz drakonsko drogie g.... to ci cos nie wyszlo. Bo wedlug każdego normalnego elektrowicza to wydawanie 90zl na G... to jest głupata jak ma sie 100 innych i 100razy lepszych rozwiazan.

A jezeli porownojesz Głosniki Unitry moze jeżdzone godzinami na 200% mozliwosci jeszcze z porwanymi membranami. A co pewne bez zawieszenia zew. do aplierda to napewno nowy glosnik w 100% sprawny bedzie gral lepiej niz zdezelowany zuzyty glosnik. NIE WAZNIE JAKIEJ FIRMY.

Ale jestem pewien ze jezeli bys wlozyl nowe glosniki tonsila do tych unitr to bylo by HI-END w porwnaniu do apierda walkmate'owej jakosci. I nie chodzi nawet o same glosniki. Ale nawet dana skrzynaka jest projektowana pod dany glosnik i nie zdazylo sie jeszcze ze Badziew wlozony zamiast Dobrego i odpowiedniego glosnika w skrzynke zagral lepiej .

to bylo takie male uprzedzenie zanim zaczniesz gadac bzdury.

A teraz do konkretow to ma być tonsil ta 20 ?? Czy moze jakiejs innej firmy??

Z tosili polecam :

Jezeli tonsil to ja bym polecal GDN 20/80/2 ten napewno ci pomłóci basem ale jak bo wladujesz w odpowiednia skrzynke bo w szesciu bylejakich scianach nie masz co liczyc. Średnice tez ma b.dobra wiec moze byc w 2-droznej kolumnie. JEdyna jego wada to cena.

Jezeli koniecznie w tej cenie to masz GDN 20/60/3 EX podobnie jak wyzej tylko cena niższa i zawieszenie gorsze.

Pamietaj tu podaja parametry takie jakie sa a nie z kosmosu !!!!

Z innych firm polecam:

STX GDN-27-300-X-XX (tu gdzie X pozostawiam tobie wybor) tu musisz zastosowac uzupelnienei srednicy ale znacznie wieksza moc i srednica w tej samej cenie. Natomiast jest kilka gorszych parametrów np Efektywnosc. I parametry nie mierzone jak w tonsilu tylko czesciowo mierszone a czesciowo liczone.

Oczywiscie jezeli cheszmoge ci podac wiecej ale jestem zmeczony i jak cos to jutro.
  • Poziom 11  
    Domino333 napisał:
    Z 25 polecam 25/60. Co do realnych parametrów to sa na stronie tonsila : www.tonsil.com.pl :D Oni nie kłamią :)

No wlasnie tez klamia, bo chrakterystyki
    1. Sa podejrzanie plaskie
    2. W ogole nie pokrywaja sie z pomierzonymi (w przypadku GDWT 9/80).

@plik4
    Na nic sie nie uparlem, dlatego prosilem o polecenie jakiegos glosnika.
  • Poziom 26  
    przeczytaj jeszcze raz post bo zmienilem ale tonsilowi zaufaj on naprawde mierzy i nie klamie. Dlatego upada. Bo zamiast posac 300-500W pisze 60-80W. A kretyn kupi 10cm glonik 300W zamiast 30cm 100W.
  • Poziom 11  
    plik4 napisał:
    A teraz do konkretow to ma być tonsil ta 20 ?? Czy moze jakiejs innej firmy??

Firma nie gra roli

Cytat:
    Z tosili polecam :

Jezeli tonsil to ja bym polecal GDN 20/80/2 ten napewno ci pomłóci basem ale jak bo wladujesz w odpowiednia skrzynke bo w szesciu bylejakich scianach nie masz co liczyc. Średnice tez ma b.dobra wiec moze byc w 2-droznej kolumnie. JEdyna jego wada to cena.

Grac ma w labiryncie lub w tubie, narazie jeszcze sie nie zdecydowalem, tzn sa projekty tylko trzeba sie zdecydowac.

Cytat:
    Oczywiscie jezeli cheszmoge ci podac wiecej ale jestem zmeczony i jak cos to jutro.

Bardzo chetnie.

plik4 napisał:
    przeczytaj jeszcze raz post bo zmienilem ale tonsilowi zaufaj on naprawde mierzy i nie klamie.

Wlasnie ciezko uwierzyc, bo znam opienie czlowieka ktory posiada sprzet pomiarowy, pomierzyl i wyszlo co innego.
  • Poziom 26  
    ale co ty chcesz udowodnic ?? Alpierd lepszy od tonsila ?? KAzdy co mial stycznosc z tymi dwoma glosnikami powie ci to co my. Tonsil GÓRA !! A aplierda wyrzuc. TAkei sa realia a pozatym zaden glosnik nie jest identyczny kazdy rozni sie od siebie. U tonsila to jest znikoma roznica. A w alpierdzie niekeidy wogole glosniki inaczej graja.
  • Poziom 11  
    plik4 napisał:
    ale co ty chcesz udowodnic ?? Alpierd lepszy od tonsila ??
    Poprostu szukam dobrego rozwiazania, a poprostu o tych samych parametrach mozna kupic 2 razy tanszy glosnik i nie chodzi konkretnie o alphardy, jedyny problem w moim przypadku to to ze konkretnego moddelu tonsila moge posluchac w sklepie a innych firm poprostu nie (sklep ktory sprzedaje inne glosniki i ma takiej mozliwosci). STX tez najblizej mam w ilawei, wiem ze moge kupic przez www ale wolalbym posluchac.
  • Poziom 26  
    a no to napewno jest kupowanie w ciemno ale poto sie tak tu wypowiadamy abys mogl podjac decyzje. A jezeli chcess konkretnie posluchac glosnika to moze napisz co mozesz kupic u siebie w miescie lub okolicach.
  • Poziom 11  
    plik4 napisał:
    a no to napewno jest kupowanie w ciemno ale poto się tak tu wypowiadamy abys mogl podjac decyzje. A jezeli chcess konkretnie posluchac glosnika to moze napisz co mozesz kupic u siebie w miescie lub okolicach.

Tonsil i ... Alphard :) to napewno moge kupic w sklepie, w ktorym moge posluchac, ale czy cos pozatym nie wiem, najwczesniej moge dowiedziec sie po weekendzie. Ale watpie zeby bylo cos wiecej bo koles glownie sprzedaje glosniki i kolumny (kto to kupuje :D) Tonisla, nawet nie chcial sprowadzic konkretnych alphardow ktorych nie mial na stanie :)

Napisalem do STX moze jest jakies sklep w Gdansku ktory sprzedaje ich produkty.

EDIT:

Dowiedzialem sie ze gostek ma jeszcze:
    Hansen Howard i czeskie TVM Acoustic.
  • Poziom 18  
    Jak masz możliwość posłuchania kupowanych głośników w sklepie bądź wzięcia ich na próbę do domu to dlaczego z niej nie skorzystasz...tylko o jakie posłuchanie głośnika Ci chodzi. żeby powiedzieć jak on gra to musiał byś do każdego z nich mieć odpowiednio dobraną obudowę, a bez niej to możesz sobie "posłuchać" i tak niewiele z prawdziwego brzmienia usłyszysz...

PS. A co do pomiarów dokonanych przez Twojego kolegę to nie dziw się ze są inne- raczej nie dysponuje on komorą bezechową i aparaturą jaką ma Tonsil...

PS2. W Gdańsku w sklepach elektronicznych faktycznie jest cienko(coś mi się widzi ze sklep o którym mówisz to Cezar), ale jest na przykład firma QBA (http://www.qba.com.pl/) w której można kupić bądź zamówić wiele bardzo dobrych głośników od razu z projektem obudowy. Oprócz tego jest wiele innych małych firm sprowadzających głośniki i projektujących/ wykonujących zestawy głośnikowe- wystarczy trochę poszukać i popytać.
  • Poziom 11  
    polakk napisał:
    tylko o jakie posłuchanie głośnika Ci chodzi. żeby powiedzieć jak on gra to musiał byś do każdego z nich mieć odpowiednio dobraną obudowę, a bez niej to możesz sobie "posłuchać" i tak niewiele z prawdziwego brzmienia usłyszysz...

Jak sie poslucha wysokiego i sredniego to juz cos mozna powiedziec, przy niskim rzeczywiscie niewiele sie dowiem :"D

polakk napisał:
    PS. A co do pomiarów dokonanych przez Twojego kolegę to nie dziw się ze są inne- raczej nie dysponuje on komorą bezechową i aparaturą jaką ma Tonsil...

To nie jest moj kolega, nawet typa nie znam, to byla opinie sprzedawcy.

polakk napisał:
    PS2. W Gdańsku w sklepach elektronicznych faktycznie jest cienko(coś mi się widzi ze sklep o którym mówisz to Cezar)

Mialem na mysli sklep w domu handlowym "Jantar", jak konkretnie sie sklep nazywa to nawet nie wiem.

Domino333 napisał:
    Mane - popatrz jakie kolumny robił Tonsil na tych głosnikach ! A na marginesie to wydaje mi się ze wielkosc obudowy bierzesz taka jak winisd podaje dla idealnej charakterystyki. Obj. obudowy się ze wzoru liczy, winisd pozwala tylko sobie pokombinowac i symulacje przeprowadzic.

Obydowy sa liczone, nie znam tego programu ale z tego co slyszalem to ma on tylko jakichs standardowych obudow.

Dodano po 5 [minuty]:

barthezz napisał:
    Obudowa dla 20 cm 150L ty chcesz ten głośnik na śmietnik zaraz wywalić? do 20 MAX 35L.

A policzyles zgodnie z zasadami sztuki inżynierskiej według parametrów TS ? :D
  • Poziom 11  
    Domino333 napisał:
    Czyli źle liczone, bo tak jak mówiłem to jest obj. dla idealnej charakterystyki, a ten głosnik wtedy siądzie przy nie dużej mocy, a membrana bedzie latała jak wściekła :)

Wszystko jest dobrze policzone, juz kilkanascie kompletow kolumn na tych obudowach projektach chodzi i nic nie lata :)

a te 150l bylo liczone dla dla ch-ki SQB3, jak dobrze pamietam, czyli dla maksymalnie płaskiego przenoszenia, dla nieidealnej ch-ki to głośnik tak podbarwia ze sie słuchać nie de :)
  • Poziom 11  
    Domino333 napisał:
    We wcześniejszym poście napisałes ze dla GDN 20/40 te 150 l :) Mam te głosniki i wiem ze 150 l to by była kilkakrotnie za duza buda :)

Moj blad chodzilo mi o 20/60 ale 20/40 sa jeszcze gorsze :)
  • Poziom 31  
    Ooo widzę że koledze Mane nie podobają się tonsile i jeszcze śmie twierdzić że alpierdy lepsze są od nich :) a to cuda i bynajmniej nie widy :D otoż tonsil w parametrach nie kłamie i podaje prawdziwe moce co u alpierda miejsca nie ma i stąd na 20cm głośniku takie śmieszne moce jak 300-400 watt :D
  • Poziom 35  
    zaraz drogi kolego najkulturalniej rzecz ujmując skoro tonsile wsadzasz w 150 l i uważasz że tonsil przekłamuje parametry to albo ze słuchem nie tak albo nie wiem co

1. parametry a jak myślisz komu lepiej wierzyć dupkowi co w pokoiku zbiera na mikrofonie za 8 zł charakterystyke czy tonsilowi który mierzy to w komorze bezdechowej ??i normalną aparaturką ??

2.skoro tonsil żłe gra to nie wiem może precision devices vifa scan speak ?? o lepszego i tańszego nie znam jedynie stx jest po częsci alternatywą

3. bud nie liczy sie dla idealnej charakterystyki tak to liczy zielony w głósnikach ?? dla niektórych głósników i to nawet dobrych firm wychodzi po 500-700l według winisd i co zrobisz taką bude 100x taką jak vas ???

w sumie zaraz szukasz dobrego fłósnika do czego ?? nie alphard tylko

jaa alphard ma zalete żę łyse dresty go kupują ?? gra ochydnie jest droższy od stx parametry z kosmosu beznadziejne spl