Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo G510 - Sterowniki do karty graficznej r5 230m

24 Wrz 2014 22:19 6912 5
  • Poziom 2  
    Dziś zakupiłem Lenovo G510 od razu zabrałem się za instalacje systemu (win 7 ultimatel 64bit) i wtedy zaczęły się poważne problemy z instalowaniem oprogramowania.
    Nie mogę wcale zainstalować karty intela (zintegrowanej) gdyż wyskakuje komunikat ze "ten system nie spełnia minimalnych wymagań dotyczących instalowania tego oprogramowania"
    Sterownik jaki próbowałem zainstalować to ivga125w764.
    Drugi problem to instalacja drugiej karty graficznej Radeon R5 230m series
    Po kilku próbach instalacji zawsze w menadżerze urządzeń mam żółty trójkąt a w informacji mam podane błąd o numerze 43.

Co może być problemem??

PS: Jeżeli to ważne to być może pomyliłem kolejność instalowania sterowników jeżeli takowa istnieje, lub niepotrzebnie nie restartowałem komputera za każdym razem tylko "zbierałem" po kilka sterowników.
  • OptexOptex
  • Poziom 38  
    Pierwszy chipset (reset), następnie dedykowana(reset) dalej sterowniki integry(reset)przy instalacji ustawić profil zasilania na oszczędzanie energii. Reszta bez resetu idzie.
    Testowane 2 tyg temu na bliźniaczym laptopie.
  • OptexOptex
  • Poziom 2  
    Muszę instalować wszystko na "czysty system"??
  • Poziom 9  
    Mam ten sam problem. Mimo odinstalowywania i ponownie instalowania poszczególnych elementów problem nie znikał. Zapewne mozna by bylo to jakos z rejestrow powymazywac, bo gdzies ta informacja zostaje. Prosciej chyba przeinstalowac system na nowy.

Pozdrawiam
  • Poziom 43  
    Wręcz przeciwnie, spróbuj wgrać komplet poprawek do win7. Zacznij od chipsetu, potem intel, na końcu grafika dedykowana.
  • Poziom 9  
    W pierwszej kolejności instaluje chipset(ze strony producenta) http://support.lenovo.com/pl/pl/products/lapt...ptops/lenovo-g510-notebook/downloads/DS036285
    Nastepnie probujac zainstalowac karte zintegrowaną wywala mi wlasnie ten błąd. (uprzednio zainstalowane wszystko na "Power saver")
    "ten system nie spełnia minimalnych wymagań dotyczących instalowania tego oprogramowania" (link do grafiki: http://support.lenovo.com/pl/pl/products/lapt...ptops/lenovo-g510-notebook/downloads/DS036294 )

3 reinstal systemu, za kazdym razem system 64bitowy i juz nie wiem gdzie bład popełniam;/ procesor i3-4100m model g510, taki sam jak autora wątku

Ps. do czegu służy ten sterownik Intel Management Engine Interface ( http://support.lenovo.com/pl/pl/products/lapt...ptops/lenovo-g510-notebook/downloads/DS036286 )

Dodano po 35 [minuty]:

Problem z zainstalowaniem odpowiedniego sterownika do grafiki Intela nalezy roziwazac poprzez sprawdzenie kodu sprzetowego i na tej podstawie odszukania odpowiedniego sterownika. Nie nalezy polegac na sterownikach ze strony producenta(przynajmniej nie w kazdym przypadku)