Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy zasilacz Chieftec 400W "uciągnie" konfiguracje z GTX760 OC

25 Wrz 2014 09:16 1863 11
  • Poziom 6  
    Jestem strasznie zmienny co mnie mocno niepokoi.

Chwile temu zadałem pytanie o karte do 500 z GTX750 ti w tle.
    Teraz jednak podrapałem się w głowę i stwierdziłem, że może GTX 760.
    Miej więcej taka karta - link.

Jednak warunkiem jego kupna jest pozostawienie poprzedniego zasilacza.

Moja obecna konfiguracje to:
    Płyta: Asus B75m-Plus
    CPU: i5-3470
    Ram: 4GB 1333MHz
    pozostawiłem:
    GPU: Gainward GTS250 512MB
    HDD: 500 GB SATA + 1TB SATA
    zasilacz: GPS-400AA-101

Czy obecny zasilacz wystarczy do wyżywienia rodziny po dojściu do niej wymienionego GTX760?
    Opcja B to R9 270x + zasilacz ale to zdaje się wyjdzie drożej. nie widziałem zasilacza do 120 PLN :-( więc wolałbym tego uniknąć

z góry dzięki za pomoc
    Pozdrawiam
  • Pomocny dla użytkowników
    Zasilacz powinien dać radę. Pobór prądu przez cały komputer pod obciążeniem będzie pewnie w okolicach 300W. Podłącz tylko kartę na innej linii +12V niż płytę.
    Ja bym się wstrzymał na kilka tygodni z zakupem karty. Po ostatnim wejściu na rynek GTX 970 i 980 ceny wolniejszych kart powinny trochę spaść, zwłaszcza, że NVidia wycofuje z rynku GTXy 760, 780 i 780Ti.
  • Poziom 6  
    Przyznam, że mnie Kolega zaskoczył.

To jeszcze pójdźmy krok dalej, bo R9 wychodzi taniej.
    Czy mogę zaryzykować?
    Poprawiłem swiercm
  • Poziom 6  
    Reasumując.
    1) Mogę spokojnie kupić R9 lub GTX760
    2) Muszę podłączyć kartę pod inna linie 12V niż płytę.
    3) Cieszyć sie wzrostem mocy i ilości FPS.

To mam jeszcze pytanie natury technicznej.
    Jak odróżnić linie 12v od siebie?
    Z tego co pamiętam przewody na płytę wychodzą bezpośrednio z zasilacza w jednym oplocie i nie widać z którym zasilaniem są połączone.
    Z resztą tam chyba jest tylko jedna opcja podłączenia zasilania do karty graficznej?

P.S. smiercm: przepraszam za błędy i dziękuję za poprawienie
  • Pomocny dla użytkowników
    kurdesh napisał:
    Jak odróżnić linie 12v od siebie?

Pospieszyłem się trochę z tą informacją ;) Ten zasilacz ma jedną wtyczkę do karty graficznej. Nie masz wyboru. Producent powinien był o to zadbać by była na innej linii niż +12V dla płyty i MOLEXów oraz SATA. Zasilacz jest markowy i solidny. Powinien dać radę.
  • Poziom 6  
    no dobra
    czyli R9 bo tańsza i zdaje się nie ma większych różnic w stosunku do 760 i krotka modlitwa przed podłączeniem? :)
  • Moderator na urlopie...
    kurdesh napisał:
    P.S. smiercm: przepraszam za błędy i dziękuję za poprawienie

Nie uśmiercaj mnie jeszcze.:D swiercm.:)

Z tym GPS na dwoje babka wróżyła, bo jego maksymalne obciążenie na +12V2 jest rzędu 180W, na drugiej +12V1 -168W, więc zapasu nie będziesz miał (obie kart mają TDP około 170-180W, GTS250 - 150W), ale trzeba wziąć pod uwagę fakt, że TDP to maksymalne, często nierealne pobory. Wg mnie powinien dać radę, ale będziesz musiał to sprawdzić po dołożeniu karty i wykonaniu wszelkich pomiarów.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199202.html
    Ważne, by wnętrze miało przewiew, więc w wolnej chwili go odkurz i przy okazji oceń stan kondensatorów i innych podzespołów. Sprawdź także, czy ma odpowiednie wtyki, by zasilić karty. Moja sugestia jednak jest taka, by jednak zapewnić większy zapas mocy w zasilaniu zestawu z dołożoną kartą czy to NVIDIA, czy to ATI/AMD.
  • Poziom 6  
    oo Faktycznie jakoś mi się odwróciło :) przepraszam. chyba już PESELoza

Wracając do tematu.
    zasilacz raczej nie ma końcówek dla tej karty (obecna ma wtyczkę 6 PIN), ale planuje posiłkować sie przejściówkami z Molex'ów.
    Całość jest czyszczona mniej więcej raz w miesiącu. co pół roku zmiana pasty gdzie się da.
    Niestety obudowę mam przedpotopową i nie bardzo jest gdzie nawiew zamontować. mam tylko miejsce na wiatrak 80. nie wiem tylko czy wyciągający czy wpuszczający powietrze.

A na wypadek gdyby jednak zabrakło "jedzenie" dla podzespołów, możecie mi Koledzy podpowiedzieć jakiś zasilacz możliwie najtańszy?

Dodano po 2 [minuty]:

oo Faktycznie jakoś mi się odwróciło :) przepraszam. chyba już PESELoza

Wracając do tematu.
    zasilacz raczej nie ma końcówek dla tej karty (obecna ma wtyczkę 6 PIN), ale planuje posiłkować sie przejściówkami z Molex'ów.
    Całość jest czyszczona mniej więcej raz w miesiącu. co pół roku zmiana pasty gdzie się da.
    Niestety obudowę mam przedpotopową i nie bardzo jest gdzie nawiew zamontować. mam tylko miejsce na wiatrak 80. nie wiem tylko czy wyciągający czy wpuszczający powietrze.

A na wypadek gdyby jednak zabrakło "jedzenie" dla podzespołów, możecie mi Koledzy podpowiedzieć jakiś zasilacz możliwie najtańszy?
  • Moderator na urlopie...
    kurdesh napisał:

Fortron 450W, GPS-450W. Ale jak chcesz solidny, to XFX Core 450W. Będzie już na lata.
    kurdesh napisał:

Najlepiej z tyłu wyciągający. Te informacje znajdziesz bez problemów w tematach na Elektrodzie. Nie warto powielać.
    kurdesh napisał:
    oo Faktycznie jakoś mi się odwróciło przepraszam. chyba już PESELoza

Wystarczy nacisnąć w lewym rogu LPP, nad Avatarem i nie musisz przepisywać.:D Bywa. Nie jesteś pierwszy, nie ostatni.
  • Poziom 6  
    Ok dzięki wielkie za okazaną pomoc.
    Zaraz siadam szukać jakiejś sensownej wersji R9 + wiatraka wyciągowego 80 :-)

Życzę najlepszego.
    Poprawiłem swiercm