Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Denon AVR-390 - Brak d德i瘯u R/L.

25 Wrz 2014 13:23 3534 24
  • Poziom 11  
    Witam
    Posiadam Denona AVR-390
    Brak d德i瘯u na AUX-in / CD in/ itd
    D德i瘯 na s逝chawkach - OK
    D德i瘯 na Ext.IN - OK (wszystkie kana造), wi璚 samo uszkodzenie gniazda s逝chawkowego odpada.
    Tuner - Brak d德i瘯u.
    3x Mute S/C/F - 3V sprawne.
    Podejrzewa貫m procesor (NJW1153) odpowiedzialny za prze陰czanie kana堯w Cd/Aux/Ext / itd. Wi璚 go wymieni貫m na (NJW1153F) bez rezultatu.

Pocz徠kowo amplituner dzia豉 2-3h, potem wysiada i tak z 4 miesi帷e, a w ko鎍u pad.
    Ps. Je瞠li kto posiada schemat do tego ustrojstwa by bym mega wdzi璚zny.
  • Poziom 11  
    Naprawde nikt nie posiada schematu?
  • Poziom 35  
    janmir22 napisa:
    Naprawde nikt nie posiada schematu?

Tylko p豉tny uda這 si namierzy.
    Jaki model poprzedza ten?, mo瞠 by豉 zbli穎na konstrukcja.
    Nie da si metod pods逝chow zlokalizowa gdzie sygna ginie.
  • Poziom 14  
    Witam
    Prosz sprawdzi napi璚ia zasilania na selektorze wej嗆 LC7821
  • Poziom 11  
    Amp nie posiada takiego elementu jak LC7821
  • Poziom 14  
    Witam
    Ten uk豉d wyst瘼uje w wi瘯szo軼i amplituner闚 Denona .Prosz sprawdzi napi璚ia na selektorze wej嗆(symbol tego uk豉du nieistotny mo瞠 by zamiennik) i czy sygna jest na jego wyj軼iach.
  • Poziom 12  
    Czy autor rozwi您a problem ?
    Mam podobny przypadek. A w zasadzie b璠 mia.
    Tzn. d德i瘯 jest, ale po jakiejkolwiek zmianie (wed逝g u篡tkownika naci郾i璚ie jakiegokolwiek przycisku) d德i瘯u brak.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 33  
    Mo積a podstawi kwarc w obwodzie kontrolera, czasem powoduj tego typu k這poty. Nie powinien by drogi.
  • Poziom 12  
    Witam.

Wiem 瞠 wykopaliska, ale czy uda這 si kt鏎emu koledze rozwi您a problem?

Mam dok豉dnie ten sam..

Pozdrawiam
  • Poziom 27  
    Witam
    Amlituner trafi do mnie po jakim serwisie. Po w陰czeniu po chwili pstrykaj przeka幡iki ale d德i瘯u brak. Pomiary na module DSP na stabilizatorze 3,3V na wej軼iu daj oko這 1,5V -to za ma這 do poprawnej pracy.
    Pomiar na diodach prostowniczych w zasilaczu daje 8V hmmm- wielkie zdziwienie. Po obejrzeniu schematu okazuje si ,瞠 zasilanie modu逝 DSP jest z osobnego uzwojenia symetrycznego transformatora i 鈔odek tego uzwojenia czyli masa nie jest na potencjale masy g堯wnej czyli chassis. I pomiar napiec mo瞠 by zafa連zowany. Po zbadaniu diod prostowniczych (na te軼ie diody wskazywa這, 瞠 s dobre). Ciekawe uszkodzenie diod bez obci捫enia napi璚ie na kondensatorze filtruj帷ym by這 ok 9v pod obci捫eniem spada這 do ok 1,5V. Po wymianie obu na nowe 1N4007 wszystko zacz窸o pracowa poprawnie.
    Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    A czy na prze陰czeniu na CD d德i瘯 by?
    U mnie jest a i na s逝chawkach zawsze.
  • Poziom 27  
    Sygna dla s逝chawek jest brany z przed przeka幡ika z tor闚 FL FR.
    Z tego co pami皻am z 瘸dnego 廝鏚豉 nie by這 d德i瘯u.
    Wej軼iowe sygna造 analogowe z selektora wej嗆 s podawane jako FL i FR na wej軼ie 24 bitowego przetwornika ADC uk豉du AK4588 na module DSP.
  • Poziom 12  
    No w豉snie , u mnie s逝chawki graj, i poprawnie prz陰cza, a g這郾iki graj tylko na CD, Na innych wej軼iach aktywny sygna MUTE
    Obstawiam procka...
  • Poziom 27  
    Hmm a w ustawieniach wszystko jest dobrze ?
    Mo瞠 trzeba zrobi factory reset.
    Prawda jest taka ,瞠 przeka幡ikami steruje uC z port闚 FL drivera.
  • Poziom 12  
    Factory reset by na dzie dobry.
    Szkoda sprz皻u, Szczerze nawet nie wiem jak zdiagnozowa, Wystawi貫m wysoki na wejscie mute ale jeszcze gdzie trzyma... Tam osobno ka盥y kana jest mutowany.
  • Poziom 27  
    zgadza si procesor daje sygna造 F_MUTE; C MUTE; S MUTE i SW MUTE ju na sygna豉ch po wyj軼iu z modu逝 DSP przed AMPLIFIERAMI. Sterowanie sygna貫m mute jest troch rozbudowane jeszcze o B MUTE zwi您ane z wyciszaniem przy zaniku napiec zasilania i uk豉dem protect.
  • Poziom 27  
    tylko czy na pewno sygna mute wymusza procesor? To prawda 瞠 uC komunikuje si z DSP w dwie strony. W tym przypadku jeszcze wstawi bym czyst pami耩 24c08 i przeprowadzi inicjalizacj. A odpi璚ie modu逝 HDMI nic nie zmienia?
    Dlatego trzeba sprawdzi czy DSP wypuszcza wszystkie sygna造, kt鏎e wracaj do selektora wej嗆 gdzie jest volume regulator i stamt康 dalej wychodz na uk豉dy mute. Tutaj poprawka bo wcze郾iej pisa貫m ,瞠 z DSP bo zapomina貫m o regulatorze g這郾o軼i. I teraz mo瞠 by co w pami璚i EEprom IIC jak wcze郾iej pisa貫m albo ten NJW1153 szwankuje.

Denon AVR-390 - Brak d德i瘯u R/L.
  • Poziom 12  
    Hmmm. szczerze, nie sprawdza貫m, odpu軼i貫m naprawe.... Ciekawi mnie natomiast to 瞠 na CD g這郾iki graj...
  • Poziom 12  
    msgow napisa:
    tylko czy na pewno sygna mute wymusza procesor? To prawda 瞠 uC komunikuje si z DSP w dwie strony. W tym przypadku jeszcze wstawi bym czyst pami耩 24c08 i przeprowadzi inicjalizacj. A odpi璚ie modu逝 HDMI nic nie zmienia?
    Dlatego trzeba sprawdzi czy DSP wypuszcza wszystkie sygna造, kt鏎e wracaj do selektora wej嗆 gdzie jest volume regulator i stamt康 dalej wychodz na uk豉dy mute. Tutaj poprawka bo wcze郾iej pisa貫m ,瞠 z DSP bo zapomina貫m o regulatorze g這郾o軼i. I teraz mo瞠 by co w pami璚i EEprom IIC jak wcze郾iej pisa貫m albo ten NJW1153 szwankuje.

Jak si robi inicjalizacje?
  • Poziom 20  
    Zazwyczaj do wymiany IC409 LM117S25T. To "na dzie dobry". Minimalne wahni璚ia napi璚ia na tym stabilizatorze blokuj prac DSP.
  • Poziom 2  
    Witam
    Amplituner trafi do mnie po jakim serwisie, widoczna wymiana IC408(KIA7805API) oraz drugi taki sam ale numeru cz窷ci nie odczytam poniewa kto uszkodzi kawa貫k p造tki z tym numerem(tor zasilania DSP). Diody D128, D138 na te軼ie wygl康aj na sprawne. Uszkodzony rezystor R285 i mam podejrzenie co do rezystora R286, nie posiadam schematu i nigdzie nie mog si dogrzeba jak warto嗆 powinien mie R286(nie mog odczyta z kodu paskowego). Czy m鏬豚y mi kto pom鏂 w dobraniu rezystora?
  • Poziom 27  
    Witam
    IC408 zasila modu HDMI.
    Na kt鏎ej p造tce s te rezystory? Na schemacie w torze zasilania DSP s R205, 206 o warto軼i 0,22R i diody D129 i D130 dalej C200 6800u/16V i dalej zasilanie idzie juz na modu DSP.
    Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Witam
    Uszkodzone by造 R205, 206 o warto軼i 0,22R, po wymianie sprz皻 ruszy. Wzrok nie ten, z 0 zrobi貫m 8.
    Dzi瘯i za podanie warto軼i.
    Pozdrawiam.