Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Excel VBA - zmiana kodu drukowania formularza

25 Wrz 2014 14:08 1263 1
 • Poziom 7  
  Witam,

  w załączeniu plik z formularzem, który pod klawiszami ma różne funkcje w tym drukowanie, które niestety jest uzależnione od wyliczenia początku i końca wydruku, a również dzielenia stron. Tak, aby ramka z danymi osoby nie znalazła się w połowie strony na wydruku tylko już na kolejnej stronie.

  Niestety o tyle o ile daliśmy sobie ze znajomymi radę z formularzem i innymi funkcjami klawiszy (kody nie były nasze) o tyle drukowanie nas przerasta.

  Jak widać w otwartym formularzu po ramce z nr 6 formularz ładnie pokazuje "Podział stron" nie przecina ramki na pół. Jednak po puszczeniu wydruku ramka ta jest przecięta i dodatkowo przerzucane są na kolejne strony kolumny AG:AI. Kody muszą to jakoś na sztywno pilnować i ciąć, jednak nie udało nam się dojść jak to zmienić, aby było ok.

  Prośba do Was o pomoc. Może ktoś z was to zrozumie. Hasło to duże H :-)
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 40  
  U mnie niczego nie przecina - obstawiam, że masz źle dobrane marginesy drukarki... Popraw je na takie, żeby na komputerze docelowym wychodziły niepoobcinane wydruki. Może wystarczy ustawienie na podglądzie wydruku skalowania na Wpasuj w strony: 1 H, (puste) V

  U mnie za to rozwala się struktura tych kwadracików do kliknięcia - fatalnie to wygląda...

  PS. Zainteresuj się funkcją Application.ScreenUpdating = False (i True)