Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

wieża AIWA NSX-F9

leszek_ko 18 Mar 2003 12:45 2633 10
    leszek_ko
    Level 2  
    Czy jest ktoś, kto zna symbol handlowy lasera CD - jako wymiennej części serwisowej, do wieży NSX-F9 (napewno występuje w także w innych wieżach Aiwy). Laser, który jest w urządzeniu był już czyszczony wielokrotnie, był nawet rozbierany i czyszczony był pryzmat. Jakiś czas było O.K. ale w mojej zapylonej strefie zamieszkania czyszcżenie starczy na krótko. A może ktoś ma wiedzę jak "dostroić" położenie lasera do ścieżki płyty, po jego zamontowaniu w CD. Sądzę że napewno jest jakiś punkt pomiarowy, w którym się bada maksymalną amplitudę czytanego sygnału. Przydał by się schemat przynajmniej tego fragmentu, lub serwisówka. Czekam w nadziei na ciekawe odpowiedzi. Pozdrawiam uczestników FORUM!
    leszczu
    Service technician RTV
    hej
    przy laserze powinien znajdować się mały potencjometrek montażowy - można nim regulować laser...a konkretnie skupianie wiązki
    pzdr
    zdzich42
    Level 40  
    Najczęściej moduł optyczny kupuje sie po symbolu zamieszczonym na jego obudowie. Nie znlazłeś tam np. KSS213? ostatnio taki wymieniałem w Aiwie
    leszek_ko
    Level 2  
    Dzięki za odpowiedzi!
    Przy ostatnim czyszczeniu nie pomyślałem o szukaniu symbolu bo nie przypuszczełem że są to elementy łatwo dostępne. Sądziłem że łatwiej będzie poszukać na schemacie, jesli ktoś ma. W najbliższym czasie będę musiał tam zajżeć bo znowu zaczyna nie wiidzieć niektórych płyt albo przeskakiwać ścieżki przy większej sile głosu (drgania).
    Znalazłem też kilka postów na ten temat np. taki:
    ..."Wszystkie informacje na temat naprawy i regulacji CD zawarte są w SE 6,7,8/98 i 1/2000 dobrze przeczytać i działać tak jak ma być..."
    Czy ktoś mnie oświeci czy to jakieś czasopismo i gdzie te artykuły mogę znaleźć?
    Pozdrawiam!
    Tomek11r
    Level 22  
    To "Serwis Elektroniki" sprawdź na www.serwis-elektroniki.com.pl . Można dostać numery archwialne. Prawdopodobnie masz laser KSS210A ale dokładnie nie pamiętam tego modelu.
    leszek_ko
    Level 2  
    No w końcu ustaliłem: KSS213B
    Dzięki za sugestie
    gorzyga
    Level 20  
    F9 i F959 to sa zupenie inne sprzety,a F959 jest o wiele starsza
    gorzyga
    Level 20  
    Moze napisz co sie dzeje ze sprzetem,moze bede mogl pomoc w czyms. Pozdrawiam.
    sieger
    Level 24  
    Ogólnie, to nie gra jeden kanał, chciałem schemat, żeby troche podszkolić się w serwisowaniu gdyż znajomy zrzucił mi ją w formie złomu, więc moge swobodnie pogrzebać. Spojżałem na gruchota znowu i okazało się, że to F9, a nie 959 jak mi się coś pomieszało.