Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG 32ld650 - Nie włącza się - zasilacz sprawny

25 Wrz 2014 17:26 1668 12
  • Poziom 15  
    Witam, po podłączeniu do sieci dioda standby świeci prawidłowo na czerwono, jednak po próbie włączenia zaczyna pulsować - powoli rozjaśnia się i gaśnie. Podejrzewałem zasilacz, był w nim spuchnięty jeden kondensator jednak wymiana nic nie dała. W końcu udało mi się zdobyć i podstawić sprawny zasilacz na którym jednak tv też nie ruszył. Płytę główną przejrzałem pod kątem zimnych lutów ale nic nie wypatrzyłem. Co jeszcze sprawdzić? Proszę o poradę!
  • Poziom 34  
    rafal19_74 napisał:
    Płytę główną przejrzałem pod kątem zimnych lutów ale nic nie wypatrzyłem.

I to wszystko co potrafisz?
  • Poziom 15  
    btomko napisał:
    rafal19_74 napisał:
    Płytę główną przejrzałem pod kątem zimnych lutów ale nic nie wypatrzyłem.

I to wszystko co potrafisz?

To co sprawdziłem i opisałem to i tak więcej niż Twój nic nie wnoszący post.
  • Poziom 43  
    A co twoje wnoszą? O czym możemy porozmawiać na poziomie serwisowym?

No ale żeby nie było, że mój też nic nie wnosi - wymień kolejną płytę.
  • Poziom 15  
    mirex napisał:
    A co twoje wnoszą? O czym możemy porozmawiać na poziomie serwisowym?

O czym możemy tu porozmawiać miałem nadzieję dowiedzieć się od Was. Bo, jaką wiedzą i doświadczeniem (według Was) trzeba się wykazać żeby zamieścić post (w dziale "początkujący") i mieć nadzieję na sensowną odpowiedź i pomoc to nie wiem.
  • Poziom 17  
    rafal19_74 napisał:
    spuchnięty jeden kondensator jednak wymiana nic nie dała

Spuchnięty jeden ale wymień wszystkie elektrolity na wyjściach zasilacza....
  • Poziom 34  
    tosti77 napisał:
    Spuchnięty jeden ale wymień wszystkie elektrolity na wyjściach zasilacza....

A umiesz czytać, czy wysłać Cię do szkoły.
    rafal19_74 napisał:
    Podejrzewałem zasilacz, był w nim spuchnięty jeden kondensator jednak wymiana nic nie dała. W końcu udało mi się zdobyć i podstawić sprawny zasilacz na którym jednak tv też nie ruszył.
  • Poziom 17  
    Wyślij mnie do szkoły ;-) A najlepiej do lekarza okulisty specjalisty bo mi na oczy poszło, że nie dostrzegłem drugiego zdania.

A siebie wyślij do innego specjalisty bo ostatnio bardzo lubisz wytykać innym w niedelikatny sposób... zamiast dogadywać to byś pomógł koledze...
  • Poziom 43  
    tosti77 napisał:
    zamiast dogadywać to byś pomógł koledze...

Tak, jak ty pomagać? ;)

I na jakiej podstawie? Fusów po kawie? Kuli czarodziejskiej? Kart wróżbiarskich?
  • Poziom 17  
    ;-) Uderz w stół "mirex" się odezwie.... który ostatnie 99 postów udowadnia i pokazuje innym jak to się nie znają i po co wogóle posty piszą.... Od jakiegoś czasu Twoje posty we wszelkich dyskusjach omijam bez czytania bo wszystkie brzmią tak samo.

PS. Teraz dopiero zauważylem że 4 post w tym temacie też należy do Ciebie... ooo - jakże pomocny ;-)
  • Poziom 15  
    tosti77 napisał:

A siebie wyślij do innego specjalisty bo ostatnio bardzo lubisz wytykać innym w niedelikatny sposób... zamiast dogadywać to byś pomógł koledze...

Słuszna uwaga, to wytykanie w niedelikatny sposób zauważyłem nie tylko w moim poście. Ciekawe, co jest powodem takiej zgryżliwości? :D
    Kondensatory wymieniłem oczywiście wszystkie jednak bez efektu. Podstawienie sprawnego zasilacza upewniło mnie, że problem leży gdzie indziej. Wyczytałem, że zimne luty a nawet wypadające elementy w tych płytach to częsty przypadek dlatego przejrzałem ją i przelutowałem hot airem. Tranzystory sterujące (Power on) na pomiar ok. Co jeszcze sprawdzić?
  • Poziom 43  
    rafal19_74 napisał:
    Co jeszcze sprawdzić?

Pozostałe elementy na płycie, których jakość i funkcjonalność sprawdzić się da.

A najlepiej ceny i dostępność płyty. ;)