Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz Denon PMA 400 Jeden kanał Phono gra o wiele ciszej

rootix 25 Wrz 2014 18:34 1206 6
  • #1 25 Wrz 2014 18:34
    rootix
    Poziom 6  

Witam serdecznie.

Ostatnio zakupiłem wzmacniacz Denon PMA 400, brzmi wspaniale, lecz ma mały mankament. Kiedy puszczam sygnał z gramofonu to prawy kanał działa normalnie, natomiast lewego nie słychać wogóle. W lewym kanale słychać bardzo słaby dźwięk tylko w przypadku kiedy potencjometr jest podkręcony na maxa. Domyślam się, że nie jest to nic poważnego, lecz zanim zacznę sam grzebać może ktoś już doświadczył takiego problemu i ma pomysł co trzeba wymienić.

Z góry dziękuję za pomoc.

0 6
  • #2 25 Wrz 2014 18:39
    SERVICE-AV
    Poziom 39  

Sygnał z gramofonu lewy z prawym były zamieniane , nie jest to wina gramofonu ?

0
  • #3 25 Wrz 2014 19:00
    rootix
    Poziom 6  

Wszystko sprawdziłem i gramofon oraz przewody są jak najbardziej w porządku. Wszystkie pozostałe podłączenia działają bez problemu. Zapewne jest to wina przedwzmacniacza gramofonowego. Sądząc po wysokiej jakości wzmacniacza i fakcie,że takie usterki to rzadkość chciałem ustalić czy to nie jest przypadkiem przypadłość tego konkretnego modelu. Jeśli nie jest to moje pytaniebędzie skierowane do ekspertów, którzy mają doświadczenie w naprawie przedwzmacniaczy gramofonowych.

0
  • #4 25 Wrz 2014 22:31
    SERVICE-AV
    Poziom 39  

Jeśli liczysz na gotowca to tutaj brak!
    Pomiary , choćby próba analizy należą do Ciebie .

Możemy doradzić jak podasz jakieś wyniki .

0
  • #5 27 Wrz 2014 12:00
    SlawekKedra
    Poziom 40  

Problem w tym że prawdopodobnie nie ma na sieci schematu do PMA400 lub jest jakoś ukryty.

0
  • #6 27 Wrz 2014 12:54
    Olek II
    Moderator

Jak sprawdziłeś wkładkę gramofonową, że twierdzisz, "jest ok"?

Zewrzyj w gnieździe wejściowym lewy z prawym i jak będzie grać?

0
  • #7 16 Paź 2014 18:34
    rootix
    Poziom 6  

Udało mi się wygospodarować trochę czasu i dokładnie na spokojnie pogrzebać we wzmacniaczu. Odnalazłem przyczynę problemu, którą okazał się być zimny lut zlokalizowany na płytce wejść. Rozlutowałem to i zalutowałem na nowo, kanał powrócił i wszystko działa teraz bez problemu. Dziękuję wszystkim za pomoc

0