Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zdalny Pulpit win7 - Jak połączyć się z kilkoma serwerami.

25 Sep 2014 19:23 1245 10
  • Level 12  
    Posiadam w firmie 4 serwery gdzie są udostępnione zdalne pulpity podpowiedzcie w jaki sposób mogę się logować tak aby za każdym razem nie wpisywać loginu i hasła tylko zapisać na stałe 4 skróty do tych jednostek które są udostępnione w sieci.
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 12  
    To co opisałeś to jest zrozumiałe ale tu jest inny problem , wszystkie serwery maja to samo ip tylko na końcu zmieniam porty i w ten sposób loguję się na każdego kompa ale jak już zapiszę wszystkie 4 konfiguracje to zawsze zapamiętuje jedną a kolejnych nie ma szans bo za każdym razem jest zapytanie o login i hasło , z tego co wiem to win 7 ma chyba blokadę żeby logować się na kilka zdalnych pulpitów ? Co ciekawe na androidzie z telefonu za pomocą aplikacji RD Client mogę zapisać każdy serwer osobno z loginami i hasłem i tam wszystko hula a tu jest lipa. Może macie jeszcze jakieś sugestie jak to ustawić ?

Zdalny Pulpit win7 - Jak połączyć się z kilkoma serwerami. Zdalny Pulpit win7 - Jak połączyć się z kilkoma serwerami.
  • Level 29  
    Nie ma blokady, niemniej jednak musi być podana nazwa serwera, a nie adres IP.
    Przy adresie IP nie zapamiętuje uprawnień.

Użyj zewnętrznego softu - na przykład Remote Desktop Manager - jest wersja darmowa.
  • Level 12  
    Hm to ciekawe, a w jakiej postaci wpisać nazwę serwera jak się loguję z zewnątrz do firmy ?, bo wewnątrz to nie ma problemu. Trzeba robić jakieś dodatkowe ustawienia na ruterku ?
  • Level 12  
    Pewnie dobre rozwiązanie ale ja nie mam tej komendy w systemie co podkreśliłem.
    Zdalny Pulpit win7 - Jak połączyć się z kilkoma serwerami.
  • Level 29  
    Chodziło mi o inną część rozwiązania :)
    O tą w której dodajesz do pliku hosts odwzorowania IP - nazwa.
  • Level 12  
    Hm to widzę że chyba nie dam rady :) w tym linku nie widzę takiej konfiguracji chyba że źle szukam.
  • Helpful post
    Level 29  
    Musisz znaleźć plik hosts - znajduje się on w katalogu C:\WINDOWS\system32\drivers\etc

Następnie musisz dopisać do niego wpis serwera, na przykład:

192.168.0.1 serwer1.local

Po restarcie, w RDP wpisujesz serwer1.local:3080 i powinno dać się już w takiej formie zapisać hasło.
  • Level 12  
    Darkdarkman hura jupi za działało dzięki wielkie.
    Zamykam temat