Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zdalny Pulpit win7 - Jak połączyć się z kilkoma serwerami.

25 Wrz 2014 19:23 1215 10
  • Poziom 12  
    Posiadam w firmie 4 serwery gdzie są udostępnione zdalne pulpity podpowiedzcie w jaki sposób mogę się logować tak aby za każdym razem nie wpisywać loginu i hasła tylko zapisać na stałe 4 skróty do tych jednostek które są udostępnione w sieci.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 12  
    To co opisałeś to jest zrozumiałe ale tu jest inny problem , wszystkie serwery maja to samo ip tylko na końcu zmieniam porty i w ten sposób loguję się na każdego kompa ale jak już zapiszę wszystkie 4 konfiguracje to zawsze zapamiętuje jedną a kolejnych nie ma szans bo za każdym razem jest zapytanie o login i hasło , z tego co wiem to win 7 ma chyba blokadę żeby logować się na kilka zdalnych pulpitów ? Co ciekawe na androidzie z telefonu za pomocą aplikacji RD Client mogę zapisać każdy serwer osobno z loginami i hasłem i tam wszystko hula a tu jest lipa. Może macie jeszcze jakieś sugestie jak to ustawić ?

Zdalny Pulpit win7 - Jak połączyć się z kilkoma serwerami. Zdalny Pulpit win7 - Jak połączyć się z kilkoma serwerami.
  • Poziom 29  
    Nie ma blokady, niemniej jednak musi być podana nazwa serwera, a nie adres IP.
    Przy adresie IP nie zapamiętuje uprawnień.

Użyj zewnętrznego softu - na przykład Remote Desktop Manager - jest wersja darmowa.
  • Poziom 12  
    Hm to ciekawe, a w jakiej postaci wpisać nazwę serwera jak się loguję z zewnątrz do firmy ?, bo wewnątrz to nie ma problemu. Trzeba robić jakieś dodatkowe ustawienia na ruterku ?
  • Poziom 12  
    Pewnie dobre rozwiązanie ale ja nie mam tej komendy w systemie co podkreśliłem.
    Zdalny Pulpit win7 - Jak połączyć się z kilkoma serwerami.
  • Poziom 29  
    Chodziło mi o inną część rozwiązania :)
    O tą w której dodajesz do pliku hosts odwzorowania IP - nazwa.
  • Poziom 12  
    Hm to widzę że chyba nie dam rady :) w tym linku nie widzę takiej konfiguracji chyba że źle szukam.
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    Musisz znaleźć plik hosts - znajduje się on w katalogu C:\WINDOWS\system32\drivers\etc

Następnie musisz dopisać do niego wpis serwera, na przykład:

192.168.0.1 serwer1.local

Po restarcie, w RDP wpisujesz serwer1.local:3080 i powinno dać się już w takiej formie zapisać hasło.
  • Poziom 12  
    Darkdarkman hura jupi za działało dzięki wielkie.
    Zamykam temat