Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Galaxy 2.8 VR 2002 - Szarpiąca choć sprawna skrzynia automatyczna GalaxyMK2

25 Wrz 2014 21:21 3648 4
  • Poziom 9  
    Ford Galaxy 2.8 VR 2002 - Szarpiąca choć sprawna skrzynia automatyczna GalaxyMK2

Problemem jest szarpiąca automatyczna skrzynia biegów w Fordzie Galaxy z silnikiem VR6 2.8 benzyna + LPG. Problem pojawia się i znika od pół roku, zarówno na benzynie jak i gazie. Nie ma żadnej reguły co do jego występowania, poza tym, że zapalają się dwie kontrolki z załączonego obrazka. Gdy zgasną auto płynnie zmienia biegi w górę i w dół. Gdy się zapalą, auto zaczyna szarpać przy każdej zmianie biegu. Nie pomaga wyłączenie auta i odstawienie go na kilka godzin, musi po prostu samo przejść po kilkudziesięciu km... Kłopot pojawia się niezależnie od prędkości (przy 140 km też się zapaliły kontrolki). Skrzynia była z tego powodu w serwisie, miała wymieniona sterownik na zewnątrz i w środku, siłowniki i wszystko co budziło jakiekolwiek wątpliwości. Wszystko bez rezultatu. Serwis Forda na Strzegomskiej we Wrocku po sprawdzeniu komputerem twierdzi, że problem nie jest widoczny w komputerze. Czy ktoś ma pomysł co to może być i jak to sprawdzić ?
  • Poziom 39  
    Epc, wyłączy się, przy jakiejkolwiek awarii systemu odpowiedzialnego za poruszanie się samochodu, np. Abs, silnik, skrzynia... Jest to związane z tym, że układ wpływa bezpośrednio na tor jazdy, ale korzysta z sygnałów z pozostałych sterowników, więc jeśli któryś z sterowników wyśle niewłaściwy komunikat, system się wyłącza.
    A szarpnięcia mogą pochodzić z silnika.
  • Poziom 9  
    Wygląda na to że trop wiedzie do zapyziałego z brudu przepływomierza. Na razie go wyczyściliśmy i i przy okazji wymieniliśmy filtr powietrza. Skasowaliśmy błąd i sprawdzam czy to pomoże.
  • Poziom 1  
    Temat sie urwal a ja mam ten Sam problem .I jak znalazles przyczynę?
  • Poziom 9  
    Rozwiązanie okazało się banalne - fixował czujnik masy powietrza. Po jego wymianie problem zniknął. Panowie z serwisu skrzyń automatycznych na rakowej we Wrocławiu skasowali koło 5000 i powiedzieli że nie interesuje ich mój problem ze skrzynią bo oni zdiagnozowali i ją naprawili więc"nie ma prawa nie działać". Z problemem poradził sobie mechanik z komputerem diagnostycznym.